AL-KO 525 SP Highline 4v1

• osvědčený motor z dílny B&S
    • celoplastový koš
    • velká kola
    • snadná manipulace
    • Jednoznačně návod k sestavení, po tom co jsem zkusil podle něj udělat dva kroky, tak jsem ho zahodil a sekačku sestavil podle vlastního rozumu
    • boční výhoz a mulčování (já tyto funkce opravdu nevyužiju proto (-) univerzální nůž sice skvělě sbírá posekanou trávu nicméně v mém případě bych raději měl na výběr mezi klasickou sekačou a touto 3v1)
    • Možná plastový tunel pro odhoz trávy
    • Já bych mohl mít rychlejší pojezd
    • klapka která má ukazovat zaplnění koše není úplně stoprocentní a je to tenoučký kousek plastu který na mě nebudí dojem že by měl fungovat několik let

Moje několikátá sekačka v pořadí, kvalita zpracování je opravdu ne vysoké úrovni, záměrně jsem vybral model se starší generací B&S motoru, která vychází z léty prověřené konstrukce.Nové sice mají vyšší výkon, nižsí emise, spotrřebu a modernější rozvod OHV. Nicméně nikdy mě u sekačky výkon nechyběl a raději dám přednost staršímu typu motoru. (rozhodně tím nechci říct že je nová generace motorů špatná)
    Zatím mám se sekačkou nasekáno řádově 2 hodiny, ale práce s ní je velice příjemná a jsem se svojí volbou velice spokojen

• , zakoupeno v AL-KO

• výkonná sekačka
    • pohodlná obsluha
    • snadný start

sekačku jsem vybrala vzhledem k velikosti pozemku, pojezd, velký objem koše, velká nádrž na benzín, snadná obsluha i pro ženy, lehký start

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• dobře seče, dobře vypadá, dobře startuje.
    • Nedostatečný a nejednoznačný návod na sestavení.
    • Nedomyšlené ozdobné kryty koleček. Zadrhávají o podélné dlaždice. Okrasný nápis "AL-KO" na obou bocích sběrného koše snižuje průchod vzduchu (šel by umístit do neděrované části).

Již při prvním sečení došlo k odchlípnutí ozdobného krytu předního kolečka při průjezdu podél betonových dlaždic. Po zamáčknutí zpět došlo opět k té samé nehodě, přičemž došlo k odštípnutí části ozdobného krytu. Proti dalšímu poškození jsem preventivně oba přední ozdobné kryty zajistil elektrikářskou izolačkou aby dále nepřečnívaly přes běhoun kolečka.
    U zadních koleček není možné toto jednoduché preventivní opatření.

Typ pohonu
Velikost sečené plochy
1800 m2
Boční výhoz

Popis:

Sekačka na trávu s plnou výbavou

Pro využítí 6-ti leté prodloužené záruky je nutné použít kvalitní olej 10W40 viz nabídka příslušenství

Funkce 4 v 1: sečení, sbírání, mulčování a boční vyhazování nejlepší výsledky při sběru trávy díky aerodynamickému a extra vysokému šasí sekačky pohodlné, centrální 7stupňové nastavení výšky střihu 70l sběrný koš s ukazatelem stavu napnění, jednoduché zavěšení sběrného koše EasyClick přední nosná rukojeť pro pohodlnou přepravu

XXL- kola uložená v kuličkových ložiskách umožňují snadný posun sekačky a dobré jízdní vlastnosti velká pracovní šířka 51 cm jednorychlostní ponon kol šetří vynakládání síly při posunu sekačky

Technická data:

Briggs & Stratton

Pohon kol jednorychlostní

Pohon kol

Pohon kol Ø kol vpředu/vzadu 200/280

Kola s kuličkovými ložisky ano

Pro travní plochy do (v m²) 1 800

Pracovní šířka v cm 51

Výška střihu 30-80 mm

Nastavení pracovní výšky centrálně, 7 poloh

Ot./min 2 800

Hmotnost cca v kg 38

Vaše výhody:

Snadné zavěšování a vysazování

Sbohem bolesti zad a skřípnutým prstům. Neboť díky zavěšení EasyClick s vodicími kolejnicemi se stane vyprazdňování kompaktního sběrného koše hračkou.

Centrální nastavování výšky

Držadlem lze pohodlně měnit výšku střihu – centrálně a snadno díky podpoře pružin.

Cvak a je uloženo

Garáže, zahradní domky nebo sklepní prostory jsou většinou příliš malé. Proto lze sekačky Highline skladovat s úsporou prostoru a zároveň kolmo. Umožňuje to integrovaná Upstanding-Function.

Sečení až k okrajům

Díky přesazené konstrukci lze sekačkami Highline bezproblémově sekat i podél stěn a zídek – pro perfektní výsledek až po okraj bez nutnosti velkého dosekávání strunovou kosou.

Vše po ruce

Integrované přední držadlo – ideální pokud jde o přepravu sekačky, uložení nebo nadzvednutí přes nerovnosti nebo zábrany.

Plný koš, méně přestávek

Díky MaxAirflow-Technology dosáhne posekaná tráva až do zadní části sběrného koše, čímž je plněný až po horní okraj a vyprazdňovat jej musíte jen zřídka.

Je to výškou

Extra vysoká, extra velká – to je základ MaxAirflow-Technology. Neboť díky extra vysokému ocelovému šasí a extra velkému vyhazovacímu otvoru se průchod vzduchu zvýšil o 42 procent, čímž posekaná tráva není oproti standardním sekačkám hnaná do sběrného koše naplocho, ale je vyhazovaná ve vztyčené pozici. Tím je sběrný koš plněný efektivně bez ucpávání vyhazovacího otvoru. Další plus: Odnímatelná servisní klapka k pohodlné údržbě sekačky.

Bez zelených prstů

Díky MaxAirflow-Technology lze vysokou a hustou trávu sekat bezproblémově, aniž by zůstávala ležet na zemi nebo ucpávala vyhazovací otvor. Tak zůstanou vaše ruce čisté.

• celkové zpracování na vysoké úrovni
    • osvědčený motor z dílny B&S
    • celoplastový koš
    • velká kola
    • snadná manipulace
    • Možná plastový tunel pro odhoz trávy
    • Já bych mohl mít rychlejší pojezd

• snadné startování, vyhovující pojezd, seče i dosti vysokou trávu
    • doporučoval bych lepší materiál na ucpávací klíny,
    • při mulčování mí kamének odlétnuvší od rotujícího nože napraskl tento plastový díl

celkově tedy spíše spokojenost

• , zakoupeno v AL-KO

• výkonná sekačka
    • pohodlná obsluha
    • snadný start

• Snadné natočení motoru
    • Velký sběrný koš
    • Variátor mi na svažité zahradě skvěle vyhovuje
    • Kvalitní provedení a materiály
    • Velký výkon sečení i pojezdu
    • Návod na sestavení je zmatený
    • Ozdobné kryty předních kol jsou ke vzteku, při každém drobném klepnutí do kamenu, stromu nebo obrubníku se uvolní a upadne (stačí použít stahovací pásek)

Se sekačkou jsem moc spokojen. Seká rovnoměrně, chod i startování motoru je vynikající. Díky pracovní šířce 51cm má skutečně velký záběr a koš se naplní co se do něj vejde.
    Rozhodoval jsem se, zda koupit s variátorem nebo s konstantní rychlostí a nakonec jsem udělal dobře s variátorem, protože to na našem pozemku velice ocením.
    Kvůli velikosti a váze je manipulace se sekačkou trochu složitější, ale jelikož ji pouze vyndám z garáže a nikam ji nepřevážím, mně to nevadí.

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• dobře seče, dobře vypadá, dobře startuje.
    • Nedostatečný a nejednoznačný návod na sestavení.

U zadních koleček není možné toto jednoduché preventivní opatření.

• , zakoupeno v Nářadí-Vítek

• špičková sekačka
    • trošku váha sekačky, ale manipulace je stejně minimální

máme velkou travnatou plochu v mírném kopečku a původně jsme ji sekali šest hodin, nyní máme za polovinu, u mulčování není vůbec poznat, že není tráva posbíraná, výhodou je velký koš, který se opravdu naplní až po povrch, nízká spotřeba benzínu