Nejnovější recenze ze sekce Sekačky

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Miroslav

Přidáno: včera, 20:28

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

Tichá sekačka, rychlé nabíjení pohodlně nastavitelná výška sečení. Slušná výdrž.

Bosch ARM 34 Ergoflex 0.600.8A6.101

Bosch ARM 34 Ergoflex 0.600.8A6.101

Ověřený zákazník KAMODY.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: včera, 16:03

Zakoupeno v KAMODY.CZ

• dobrý sběr trávy do koše, čtyři tlačítka na chod sekačky, během chodu se můžou ruce střídat
Fieldmann FZR 5114-170B

Riwall Pro RPM 4234 PM12B2001078A

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Ověřený zákazník

Přidáno: včera, 12:46

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• Lehká sekačka, vhodná na menší členité plochy, vše funguje, celková spokojenost.
  • Neznám.
PARKSIDE PRM 1300 B2

PARKSIDE PRM 1300 B2

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Petr

Přidáno: včera, 11:44

fse ok

Přidáno: včera, 09:12

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

Jsem se sekačkou velice spokojen, design a funkčnost výborná.

FIELDMANN FZR 4210-B

PARKSIDE PRMHA 20-Li B2

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Maťo

Přidáno: včera, 07:27

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• sekačka je malá a skladná
AL-KO Razor Cut 38.1 HM Comfort 113865

PARKSIDE PRMA 40-Li C1

PARKSIDE PRMA 40-Li C1

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Hickl

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• Zatím jsem neměl možnost ji vyskouset
Mountfield LME 38 H

Mountfield LME 38 H

Ověřený zákazník Mountfield Ověřený zákazník

Zakoupeno v Mountfield

• Sekačka pracuje dobře jen moje stará sekačka byla podstatně lehčí. Vzhledem k mému věku musím vynaložit více síly
  • Zatím jso vzhledem k počasí jen jednou.
  • Pro mne její váha
Segway Navimow i108E

Segway Navimow i108E

Daniel Daniel

Přidáno: 18. dubna 2024

(naposledy upraveno 18. dubna 2024)

• Nepotřebuje instalaci drátu - řídí se GPS
  • Umí sekat v noci - sama si spustí přisvětlení, kdy je třeba
  • Vysoká přesnost sečení
  • Seče v pruzích a tak na trávě zanechává pěkný pruhovaný vzor jako při normálním sečení. Neseče cik cak na náhodu jako jiné sekačeky (kde se to snaží prodat jako výhodu :-D )
  • Každé sečení mění směr pruhů jednou vodorovně, jednou šikmo, příčně, rovně.
  • Umí posekat i poměrně členitý pozemek a zajet i do metr širokého pruhu - 50 cm slepý pruh mezi záhony už nedá
  • Nevadí jí voda - je možné jí umýt hadicí
  • Je možné nastavit přesnou hranici, přes kterou nesmí jezdit (zeď, trampolína v zemi, jiná flora v trávníku atd.), i plovoucí hranici u chodníků a ploch, které sice nechceme sekat, ale sekačka je může trochu přejet (sekačka tak vjede kousek na chodník, nebo třeba na okraj záhonu a trávu doseče úplně do kraje).
  • Zvládá přejíždět překážky do výšky 1cm (např. obrubník na kraji trávníku).
  • Robustní vzorek kol zamezuje zasekávání a prokluzování sekačky na náročnějším terénu.
  • Skvělá čidla - pokud detekuje překážku (zapomenutá hračka, kýbl, kolečko, člověk, piknik, ...) objede jí a pokračuje v sekání. Pokud nenastavíte no-go zónu umí jí i sama detekovat (např. záhon uprostřed zahrady.
  • Nikam nenaráží - překážku detekuje opticky
  • Dokonce sama objížděla místa s nově dosetým trávníkem - kamera detekovala černé místo na trávníků a objela ho.
  • Na vyžádání lze označit místa, kde má sekačka optickou detekci ignorovat.
  • Seče i pod stromy a mezi domy, kde není kvalitní GPS signál - kdyby však měla sekat např. v sadu, asi by se jí to nelíbilo .
  • Doporučuji dokoupit GSM modul (+2400 Kč) se SIM kartou - provoz má pouze v síti 4G Vodafone (sim karta je zabudovaná na pevno).- předplacená je na rok - potom 750Kč/rok. Sekačka je pak skvěle zabezpečená proti krádeži a nemusíte řešit pokrytí wifi kvůli aktualizacím.
  • Je tichá při sečení v noci není slyšet a nikoho neruší
  • Děkuji za skvělé poradenství JARABAK.cz - na předváděcí akci nám odborník doporučil mnohem levnější model než jsme chtěli pořídit - to se cení.
  • Negativa nemá - je to velký pomocník, nádherný travník a spoustu hodin ušetřené práce, ale na co je třeba dát pozor.
  • Stejně jako všechny robotické sekačky nedoseče trávník úplně ke zdi - nechává 6cm pruh - je to i z důvodu bezpečnosti, když by pod sekačku někdo strčil nohu, ale u chodníků a rovných ploch dosekat umí skvěle.
  • Nemá sběrný koš - někdy by se hodil - pokud na trávu napadají šišky pěkně je rozmulčuje.
  • Pozor na model, který kupujete - sekačka má v aplikaci omezení dle m2 sekaného porostu. Takže plochu větší než 800m2 prostě neposečete, ani když se rozdělí na zóny (řeší se jen m2 čistého trávníku, ne velikost pozemku - doporučuji změřit si plochu třeba na mapy.cz)
  • Občas bude třeba u pevných hranic trávníku (zdí) vzít strunovku, nebo objet sekačkou a dosekat (to však zabere 10 minut a stačí to jednou za čas)
  • Zapomenutou zelenou plastou lopatičku kvůli barvě nedetekovala a rozmulčovala jí :) alepoň naučí děti uklízet.
  • S anténou k sekačce se nesmí hýbat - pokud se přesune, je nutné znovu namapovat pozemek.

Seká skvěle - moje obavy, že bez sběrného koše to nebude ono jsou zbytečné - ušetřené místo v biopopelnici a trávník prosperuje mnohem lépe. Žádný nárůst plevele se nekoná. A rozšmelcovaná tráva není vidět ani se nikde nelepí a funguje jako mikromulč a hnojivo. Se sekačkou a mobilem stačí poprvé objet pozemek a ukázat jí hranice. Potom stačí objet ostrůvky a zóny, kde sekat nemá, nebo kterým se má vyhýbat a je to. Pro nastavení sekačky je třeba tablet, nebo telefon s bluetooth (bere android i jablko) a nainstalovaná aplikace Navimow. Sekačka má má samozřejmě dokovací stanici a dále tyč se samostatnou anténou (zapíchne se do záhonu a hotovo) - ta komunikuje s GPS satelity i sekačkou (samotný GPS by nedosáhlo takové přesnosti). Anténa by měla být umístěna ideálně 2 metry od pevných překážek (zdí, vysokých plotů a stromů, aby měla přímý výhled na nebe). Anténa se připojuje k dokovací stanici sekačky kabelem - může být přímo u ní, nebo je přiložen 10 metrový prodlužovací kabel, v případě potřeby je možné dokoupit další. Anténa může být umístěna i na střeše/zdi a není nutné, aby na ní sekačka vždy viděla. Dokovací stanice by měla mít volný výhled na nebe (v našem případě je schovaná keřem a funguje). Náš trávník 600m2 si sekačka dává na dvakrát - sama se dojede dobít a potom pokračuje kde přestala dokud nedokončí úlohu.
Možnost nastavení dojezdu k dokovací stanici - ta může být umístěna úplně mimo sečenou plochu někde u zahradního domku - sekačce jen ukážete, kudy tam dojede (nebude sekat, když pojede mimo trávník). Možnost rozdělit zahradu do zón a pro každou zónu nastavit kalendář, kdy má sekat (my to jedeme v kuse celá zahrada). Jestli to se sekáním myslíte vážně, tohle je skvělá volba a pokud řešíte cenu, spočítejte si kolik hodin týdně trávíte sečením. Navíc můžete sekat klidně každý den, takže trávník je stále jako kobereček. My jsme s trávou bojovali - sekali o víkendu protože v týdnu nebyl čas - přerostlá tráva - neustálé vynášení košů trávy. S tím je konec.

PARKSIDE PBRM 41 C3

PARKSIDE PBRM 41 C3

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Kareska

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

Koupila jsem sekáčku,funguje jak má

Parkside PRM 1200 C3

Parkside PRM 1200 C3

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz František

• Nenašel jsem případný servis
PARKSIDE PPRMA 40-Li A1

PARKSIDE PPRMA 40-Li A1

Přidáno: 18. dubna 2024

(naposledy upraveno 18. dubna 2024)

• Pohon koleček
  • Velký záběr
  • Po jednom použiti nic

Použil jsem to zatím jen jednou v kopcovitém a nerovném terénu. Pohon koleček to hodně usnadnil. Mám jenom 2 baterie a po půl hodině kosení ukazovalo vybití na 50%. Zatím jsem spokojený.

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• lehká, dobře se s ní manipuluje
  • baterky se do 60 minut nabijí
  • menší koš než jsem zvyklý, ale odpovídá účelu sekačky
  • musím se naučit hospodařit s baterkami při sekání či přejezdech (jsem zvyklý na benzínovou s pojezdem)
  • dokoupil jsem druhou sadu baterek, abych mohl delší dobu sekat
Proteco 51.06-SB-139

Fieldmann FZR 2021-E 50002364

Fieldmann FZR 2021-E 50002364

Ověřený zákazník DNO elektro Ověřený zákazník

Zakoupeno v DNO elektro

• Páka na spuštení sekačky se láme.Už jsem tuto sekačku měla a musela jsem si objednat novou páku.
Vega 51 HWXV 6in1 0151HWXV

Vega 51 HWXV 6in1 0151HWXV