AL-KO Classic 3.8 E

• zkušenosti s touto značkou
    • trochu hlučnější
    • trošku víc vibruje
    • na větších nerovnostech o něco zachytává

Vybral jsem ji protože jsem přesně tento model asi 4 roky měl,ale vlastní neopatrností jsem ji spálil. Zdá se mně, že už není tak kvalitní jak bývala (hlučnější, vibruje, zachytává).
    Zatím jede, tak uvidím jak dlouho.

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

MÁM S VÝROBKEM DOBROU ZKUŠENOST

• , zakoupeno v Elektromarket CZ

• Jednoduchá pro malé plochy.

Již druhou sekačku ALKO za 13 let. Spokojenost.

Typ pohonu

Typ pohonu sekačky: elektrická
Příkon (W): 1300
Záběr (cm): 38
Objem sběrného koše (l): 43
Zpracování trávy: sběr do koše
Doporučená plocha sečení (m2): 500
Min. výška sekání (mm): 23
Max. výška sekání: (mm): 62
Pohon kol : bez pohonu

Provedení výrobku: černá barva, stříbrná barva

pro travní plochy do: 500m2

• zkušenosti s touto značkou
    • trochu hlučnější
    • trošku víc vibruje
    • na větších nerovnostech o něco zachytává

Zatím jede, tak uvidím jak dlouho.

• nízká cena
    • pěkně seče
    • zatím nic

dobrá sekačka za přijatelnou cenu

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

MÁM S VÝROBKEM DOBROU ZKUŠENOST

• Velmi hlučná.
    • Plastový buben (kryt nože) se na sebemenší nerovnosti deformuje a dotkne nože.
    • Koš se špatně nasazuje

Vlastním již třetí výrobek této řady.
    1. 13 let a stále seká. Špatné plnění koše, špatně řešený pojezd - lámou se kolečka
    2. 6 let - odstraněny nedostatky pojezdu, ale spálený motor
    3. vylepšen pojezd a plnění koše, ale zhoršila se hlučnost především na nerovnějším terénu. Plasty jsou velmi vylehčeny za cenu zhoršení kvality. Uplatňuji reklamaci

• - stále ještě seče a s původním nožem (mrkněte se na datum mé původní recenze).
    • - široká šířka záběru - 38 cm
    • - zvládá i nerovný terén
    • - nepřeklápí se ani při plném koši trávy
    • - po vypnutí se nůž téměř ihned zastaví
    • - nemá převodový řemen k noži (z dostupných informací)
    • - výkonný motor
    • - přijatelná cena
    • - seče i mokrou trávu, pokud není moc vysoká
    • - při sečení mírně odlétává nasekaná tráva z vrchní části koše do obličeje (nedomyšlená konstrukce koše)
    • - je poměrně těžká, ale ne zas tak moc, aby to vadilo
    • (zase se ale díky závaží nepřeklápí ani při plném koši...)
    • - nastavování výšky sečení je naprosto nepraktické (naštěstí se dělá většinou jen jednou)
    • - šroubky držící držadlo v těle sekačky se uvolňují
    • - nešikovné nasazování koše na trávu
    • - aretace kabelů příliš nedrží
    • - hlučnost je tak na hranici přijatelnosti
    • - pro ženy bude možná na manipulaci dost těžká

Sekačku mám sice krátce, ale v porovnáním se sekačkou Bosch působí robustněji a snad i déle vydrží (viz má recenze na sekačku Bosch). AL-KO zvládá i nerovný terén, seče dobře i vyšší trávu. Je ale poměrně těžká (k hmotnosti musíte připočíst i trávu v naplněném koši), takže pro ženy bych ji nedoporučoval. Zjišťoval jsem i dostupnost náhradního nože - stojí 380,-Kč a je bez problémů k sehnání v servisech AL-KO.
    Vzhledem k širšímu záběru ušetříte energii i čas pro sekání.
    Uvidíme, jak dlouho vydrží ...
    ***********************************************************************
    DOPLNĚNÍ PO 2,5 ROCE POUŽÍVÁNÍ SEKAČKY :
    - sekačka je stále plně funkční
    - stále originální sekací nůž
    - možná trošku větší hlučnost, než ze začátku
    - držák síťového kabelu musel být nahrazen omotáním páskou
    Závěr : výrobek se patrně dožije i 3 let provozu bez jakékoliv opravy - takže mohu doporučit. Málokterý výrobek dnes "přežije" záruční dobu.

• , zakoupeno v Elektromarket CZ

• Jednoduchá pro malé plochy.

Již druhou sekačku ALKO za 13 let. Spokojenost.

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• kvalita a výkonnost

Není třeba komentáře,stroj pacuje stoprocentně

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• Lehký stroj, kvalitní sekání, dobrá údržba, velký a robustní koš
    • Někdy se zbytečně často z "bezpečnostních" důvodů vypíná, např. když najede na terénní nerovnost.

Přesně tento typ jsem si vybral proto, že mám velmi dobou zkušenost se stejným modelem, který jsem používal od jara 2000 do letošního podzimu, tedy plných 12 sezón, a to na sekání přes 500 m2 plochy u rodinného domku.
    Doufám, že tento výrobek bude stejně kvalitní jako ten předchozí.
    Mohu vřele doporučit.

• nebyla drahá
    • spatne sbira travu
    • spatne se nasazuje sberny kos
    • spatne se drzi spinac v ruce
    • nevydrzela dlouho - odesel motor

pred touto sekackou jsem mel Handseatic podobne velikosti a sekal s nim cca 8 let pak odesel a koupil jsem tuto sekacku a moc dobre jsem asi neudelal - odesel motor cca po patem seceni, hned o novosti upadavalo kolecko v servisu mi bez problemu na zaruku dali nove to uz bylo ok, spinac se spatne drzi v ruce, sberny kos se spatne nasazuje, sekacka spatne sbira travu do kose a kdyz ho nepouzivam z pod krytu odletava trava pod nohy - skoda ze muj hadseatic odesel, az na kolecka byl mnohem lepe vyreseny

• , zakoupeno v ePROTON.cz

• Nehodnotím, po rozbalení jsem zjistil, že se jedná o velkou a těžkou sekačku - pro mě nevhodnou, takže putovala zpět do obchodu.

Po sestavení jsem měl dojem, že se dívám na sněžný skůtr - elegantní, ale co s ním za malé zahradě :-)