Recenze BOSCH ARM 37 Ergoflex

Frantisek

Přidáno: 1. července 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

• Parada.
  • Zadna velka zmena proti modelu Rotak 34, se kterym jsem sekal vsechno mozne asi deset let...

Ok. Za tu cenu celkem v pohode...

Plnění koše: Výborné
Manipulace: Dobrá
Ověřený zákazník LevneELEKTRO.CZ

Stáňa

Přidáno: 25. července 2015

Zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• jednoduché startování a ovládání
  • výkonný motor
  • seká bez problémů i vyšší trávu

zn.Bosch

• hezký design
  • seká do kraje
  • perfektně sbírá
  • nízká hmotnost
  • praktické držadlo v těžišti na přenášení (nosím po schodech ze sklepa na zahradu)
  • Nízká tuhost držadel, při vodění jednou rukou se kroutí, lepší držet obouruč
  • Proti předchozí sekačce působí jak hračka - tenké plasty, na okrajích koše se rozvírají
  • uchycení koše není nejlepší
  • výkon motoru tak akorát na hraně
  • čištění pracovního prostoru obtížnější, jsou tam dutiny

Předchozí sekačku z Mountfieldu jsem měl přes 20 let a už se těšil, až odejde, abych si koupil novou. Po vybalení na mě působila, jak dětská hračka, provedení staré sekačky bylo solidnější, celkově byla tužší. Mile překvapil výrazně nižší hluk a perfektní účinnost sbírání a plnění koše. Občas docházelo k poklesu otáček, výkon motoru je tak akorát na hranici dostatečnosti. Ale na jeho obranu musím říct, že to byla první jarní tráva po pohnojení hodně hustá a trochu přerostlá, cca 12-15 cm. A přes první ne nejlepší dojem až lehké zklamání musím uznat, že výsledek sekání je výborný. Nemyslím si ale, že vydrží opět 20 let. Je vyrobena v souladu s dnešními trendy - nízký hluk, pěkný design, sestavení bez použití nářadí (nevidím jako výhodu, je mi to jedno), ale unikají věci jako pocit z tuhé solidní konstrukce výrobku. Takže abych to shrnul - výsledek práce skvělý, ale subjektivní dojem sotva průměrný.Nůžky na živý plot, vrtačku, aku vrtačku a aku šroubovák, které mám od Bosche na mě zanechaly mnohem lepší dojem kvalitního produktu.

Plnění koše: Výborné
Manipulace: Dobrá
Ověřený zákazník LevneELEKTRO.CZ

Honza

Přidáno: 21. listopadu 2014

Zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• Tichá
  • Snadné nastavení výšky sečení
  • Seče až k obrubníku, nenechává neposekané pruhy
  • Uvítal bych vychytávku, díky které by mi méně překážel přívodní kabel
  • V návodu chybí postup pro uskladnění ve stavu zabírajícím minimum prostoru, je jen na obrázku na krabici

Příjemná sekačka na zahradu do cca 500 metrů čtverečných. Velmi příjemně se s ní manipuluje, je celkem lehká a tichá. Poradí si i s mokrou trávou a pevným plevelem. Trochu nedomyšlené je umístění přívodního kabelu, alespoň mně při sekání často překáží a vymýšlím, jak se do něj nezamotat.

Kvalita provedení: Výborná
Ověřený zákazník Nakupka.cz

Registrovaný uživatel

Přidáno: 30. června 2014

Zakoupeno v Nakupka.cz

• Snadno ovladatelná!! i pro křehkou slečnu. Takže nevadí malá kolečka v mechovité trávníků. Výkon dostatečný i na přerostlou(30-40 cm) trávu. Dlouhý "čumák" usnadňuje sekání i pod stromy zákrsky.
  • Koš se rychleji plní a tráva je při sekání hůř do koše vhazována.

Doporučuji. Mám skušenosti s jinými, dražšími el. i benzín sekačkami. Nebojte se plastu.

Bosch Rotak 40

Bosch Rotak 40