DAKR PROTON 2

Motor
čtyřtaktní
Antivibrační řidítka
Bezpečnostní brzda

• , zakoupeno v MIKEŠ-CZ, s.r.o.

Výrobek zatím použít 3 krát a doposud spokojenost.
    Vzhledem ke krátké době užívání nemůžu seriózně ohodnotit.
    Uvidíme po sezoně.

Sekačka bubnová PROTON 2 s pojezdem

DAKR 01233.003B

Doporučujeme pro plochy do 3000 m2

Základní údaje :

Velmi výkonná a obratná sekačka

Využití najde především při složitějším vysekávání kolem stromů, záhonů a políček

Sekačku lze použít i na větší travnaté plochy v náročnějším terénu

Technické parametry :

• Motorová jednotka : BRIGGS & STRATTON 650, 4 taktní
  • Obsah motoru : 190 cm3
  • Válec : hliníkový
  • Celkový max. výkon : 5,5 HP/4,1 kW
  • Palivo : benzin NATURAL 95
  • Startér : mechanický
  • Max. výkon sečení : 1800 m2/hod
  • Počet pracovních nástrojů : ve standardu 2 ks otočných nožů, možnost instalace 4 ks
  • Pracovní záběr : 60 cm
  • Pracovní ústrojí : talíř s plastovým podběhem
  • Ochranný horní kryt sečení : ano
  • Výška strniště po sečení : 3,5 cm
  • Pojezd : 2 rychlosti (2,3 km/hod + 3 km/hod)

Pevná náprava se šípovými koly o průměru 400 mm

Nezávislé ovládání pojezdu a pohonu sečení

Sklopná rukojeť pro lepší přepravu

Hmotnost stroje : 46 kg

Výbava na přání :

Boční clona pro sečení do řádků

Ocelový podběh s delší životností

Sada nožů pro sekačky PROTON

Výrobce : DAKR spol. s r.o.

3zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v MIKEŠ-CZ, s.r.o.

Výrobek zatím použít 3 krát a doposud spokojenost.
    Vzhledem ke krátké době užívání nemůžu seriózně ohodnotit.
    Uvidíme po sezoně.

• , zakoupeno v TLAMKA.CZ

• lehký, jednoduchý stroj,dobře se ovládá

• -
    • Bohužel se musím přidat k negativní recenzi zveřejněné 27.5.2021.V mém případě jsem si nechal odborně "poradit" prodejcem, váhal jsem mezi sekačkou Vari a Dakr. Zatímco má původní sekačka Vari Lucina sekala 17 let prakticky bez problémů, nová sekačka Dakr po 50 minutách sečení byla práce neschopná. Problém je nejen ve špatně konstruovaném nerezovém krytu, ale i při volbě jednotalířové varianty. Prodejce tvrdil, že pro práci je jedno a dvoutalířová varianta totožná a jednotalířová se lépe servisuje. Jak se jednotalířová servisuje nevím, zato vím, že při sebemenší terénní nerovnosti hobluje trávu až na hlínu. V mém případě tedy problém s krytem a jedním talířem vyústil v to, že plastová (!) řemenice náhonu bubnu se prakticky roztavila. To vše s úplně novým strojem po 50 min. práce a posečením 480m2 rovinatého pozemku (zdálo se mi to tak neuvěřitelné, že jsem si odskočil pro pásmo a posečenou plochu změřil). Po oddeklování ústrojí jsem si mimo natavené řemenice ještě všimnul špatně navařeného "pahýlu" bezpečnostní brzdy bubnu, který měl pravděpodobně doléhat na střed řemenu. Asi v tom pocovidovém ajfru ho u výrobce navařili nakřivo a tak při brzdění místo řemene drhnul o onu plastovou řemenici, která by tedy byla časem zničená i pokud by se o to nepostaraly 2 výše zmíněné kontrukční problémy.
    • Další věc, která přestala fungovat prakticky hned je prokluzová spojka mezi koly, což výrobce vznosně deklaruje jako automatickou uzávěru. Má zajistit trakci obou kol při jízdě přímo, ale při otáčení kola mají být schopná si proklouznout. Takhle to bohužel fungovalo jen při předváděčce prodejce, po oněch 50 min. sečení už se náprava chovala jako pevná, i při otáčení na pevném podkladu - betonu. Jaký rozdíl oproti mé staré Vari-Lucině, kde jsou obě kola na hliníkové převodovce opatřena volnoběžkou.
    • Závěrem: sekačka musela jít z domu stůj co stůj. Následující pracovní den jsem ji odvezl prodejci s tím, že tenhle šrot nechci do baráku. Jelikož jsem ji kupoval v kamenné prodejně, neměl jsem ze zákona na vrácení peněz nárok. Dohoda o zpětném odebrání mě stála 2000 Kč. To je cena za zkušenost, že s firmami Dakr a Doležel jsem se nadobro rozloučil.

Velmi nemilé překvapení, pod vizuálně efektním krytem z nerezu plastový převod. Silně nepoporučuji.

Dobrý den!
    Rád Vám poradím já nebo naši prodejci, který model je vhodný na rovný nebo hrbolatý terén, se kterou sekačkou se jednoduše zatáčí atd. Pokud tyto nároky zákazník jasně definuje před nákupem, vybereme pro Vás vždy ideální stroj.
    PROTON 2 (pod kterým tady diskutujeme) je naše nejlevnější sekačka, má pouze pevnou nápravu, tudíž zatáčíte vždy smykem, tato sekačka se nabízí pouze s jednoduchým talířem. U varianty TEKTON a TRITON můžete zvolit jednoduchý talíř i dvojitý talíř.
    Nedalo mi to a mluvil jsem s panem Doleželem, který mi vysvětlil situaci. Jediná sekačka DAKR, za kterou v letošním roce vracel peníze, byl stroj TEKTON InStart, se kterým o víkendu jeho majitel sekal a poté ji přinesl vrátit. Pokud jste to Vy, vše se vysvětluje. Stroj jste vrátil použitý a prodejce Vám vrátil peníze. Myslím si, že je tím vše vyřešené.
    Pokud byste přesto měl jakékoliv další dotazy, neváhejte mne prosím kontaktovat.
    Přeji Vám hezký den.
    Marek Dančák
    prodej ve firmě DAKR spol. s r.o.
    Mail: [email protected]

bez závad

• Do roku 2019 asi dobrý stroj
    • Plechový kryt od modelu 2020

Loni jsem po několikaletém uvažování o koupi bubnové sekačky zakoupil tento model. Vybral jsem ji pro její skladnost a menší váhu, protože ji občas hodlám převážet. Zásadní chybu jsem asi udělal, když jsem nevzal v tu dobu loňský model - 2019, který ještě doprodávali.

Čím se liší modely 2019 a 2020? Vlastně maličkostí, která je však ve výsledku naprosto zásadní - způsobem krytí žacího talíře. Model 2019 - rám se síťkou, model 2020 - robustní plechový kryt. Je to přesně ve stylu legendární vánoční reklamy s p. Čtvrtníčkem: Mohli jsme pro vás udělat funkční bubnovou sekačku. A krásnou! Sekla by, jezdila by, no prostě by dělala co očekává zákazník... Ale my jsme řekli: NE! A namontovali jsme tam plechovou obludu = ten kryt.

Zatímco model 2019 má krycí rám umístěn vysoko nad žacím talířem, tak kryt u modelu 2020 fungování sekačky naprosto znehodnocuje. Zatímco model 2019 má krycí rám umístěn vysoko nad žacím talířem, tak při pohledu zepředu na model 2020 je na levé straně krytu takový "zub", který byl pro jistotu (aby to fakt nefungovalo) osazen ještě pevnou plastovou plachetkou, která končí 1-2 cm nad žacím talířem. Tímto "zlepšovákem" se zajistilo jediné, že se sekačka hltí při vjezdu do jakékoli vyšší trávy (kudy by ta tráva taky odcházela, že?). Tráva se u plachetky zasekne a sekačka se začne dusit, takže musíte zastavit, nechat talíř postupně "vyplivat" nahromaděnou trávu a dálších 5 m můžete pokračovat než se situace opakuje a tak stále dokola, no prostě paráda. Jen pro jistotu upřesňuji, že tráva na místech, kde jsem sekl, nebyla ani hustá ani opravdu vysoká.

Sekačku si kupte pokud chcete mít doma krám za 20k nebo pokud budete síct trávu ke kotníkům, na to jsou ale určeny jiné mnohem levnější stoje. Na sečení vysoké trávy, to rozhodně není... Ušetříte dost peněz a ještě více vzteku.

Dobrý den.
    U Vašeho stroje můžete použít původní ochranný kryt se síťkou 11200.942.
    Pro více detailů mne kontaktujte e-mailem.
    Marek Dančák
    prodej ve firmě DAKR spol.s r.o.
    mail: [email protected]

• Mam tuto kosacku uz 4 rok pokosi vsetko !!!Zatial bez problemov Mam na nej len 2 noze uplne staci...

• Poseče vše. Jeden rok.
    • Na začátku druhé sezóny byl zatuhlý buben. Nejprve šel při prvních dvou sečení velmi ztuha roztočit (za cenu pálení řemenu). Nakonec při třetím pokusu o sečení už roztočit nešel. Navíc se přidal odpor motoru při startu až nakonec nešel nastartovat vůbec. Na reklamaci mi řekli že mám poškozenou "prachovku" a že tím pádem reklamaci neuznávají.
    • Prachovka je plastový spodní kryt ložiska bubnu. Olámala se při první sezóně během provozu. Ačkoliv by měla být také v záruce její poničení mi zrušilo záruku na zbytek stroje?
    • Logicky pokud odejde něco, co je v záruce a rozbije to další část, tak je to problém výrobce.

Očekával jsem kvalitní stroj od desetiletími prověřené firmy.
    Bohužel se zdá že prachovka je zde jen proto, aby neměl výrobce odpovědnost za nic. Ložisko je uzavřený blok, do kterého nemůže nic proniknout. Prachovka na tom nehraje roli.
    Už se vám například stalo, že byste při projetí louky na kole nemohli pohnout pedály? Ne. Protože do ložiska nic nevleze.
    Podávám stížnost k ČOI.

(značka)

Dobrý den, nevím, zda jste se svým prodejcem před koupí konzultoval vhodnost výběru stroje, ani jak dopadla stížnost u ČOI, nicméně jakožto obchodní zástupce firmy DAKR cítím povinnost se k tomuto případu vyjádřit.
    Předem podotýkám, že jsem Váš stroj na vlastní oči neviděl a můžu se jen domnívat, co způsobilo rozlámání krytu rozmetadla, zadření ložisek atd. Pokud kryt praskl při nárazu do pevné překážky nebo při nějaké jiné nehodě, měl jste stroj opravit a tento díl za 151 Kč vč DPH vyměnit. Vy jste to neudělal, nefunkční kryt neměl šanci bránit namotávání trávy a výsledkem jsou zadřená ložiska. Rozčilujete se zde, vyhrožujete ČOI, ale přiznejte si, že jste se strojem pracoval v rozporu s návodem k obsluze. Mnoho dalších uživatelů by Vám mohlo potvrdit, že pokud sekačku použivají na sečení trávy, tak kryt vydrží bez problémů třeba 10 let provozu. Stejným způsobem kryjeme rozmetadlo sekačky RZS-69, kterých je vyrobených asi 20.000 kusů a já budu rád, když se zde někdo z těchto uživatelů vyjádří.
    Ještě podotýkám, že při nárazu bubnových sekaček se nestane nikdy nic tak fatálního jako v případě nárazu lištové sekačky, vždy je ale nutné stroj zkontrolovat a pokud je kterákoliv část poškozená, tak je práce s takovým strojem zakázaná. V případě použití bubnové sekačky v neznámém terénu si pozemek před sekáním vždy zkontrolujte a veškeré překážky odstraňte.
    Pokud hledáte stroj, se kterým můžete likvidovat dřeviny, sekat neudržované pozemky a který odolá nárazům do pevných překážek, doporučil bych Vám cepákový mulčovač, který také vyrábíme.
    M. Dančák
    DAKR spol. s r.o.