GARDENA 380 C 04024-20

Typ sečení
vřetenové
10 kg

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

• Sekacka krasne sece, je ticha, lehce ovladatelna, proste radost s ni pracovat. Pro krasny travnik nepostradatelny pomocnik.
    • Snad trochu vyssi cena, ale mel jsem tu moznost srovnat se sekackou AL-KO a priplatek se opravdu vyplati.

Vrele vsem doporucuji.

• , zakoupeno v StavbaEU.cz

• Seče výborně a poměrně tiše
    • Poměrně těžká, pozná se to na svahu.
    • Neseče až ke zdi ohraničující trávník.

Kvalitní sekačka

• , zakoupeno v ELECTRO GARDEN.cz

• není třeba elektřina, lehce se tlačí, kvalitní posekání

Sekačku jsme koupili manželově mamince.
    Vybrali jsme ji dle recenzí uživatelů.
    Jezdí se s ní velmi lehce, na menší plochy idelální.
    Plánujeme, že si ji také koupíme.
    Český návod by mohl být srozumitelnější.

Typ sečení
vřetenové
10 kg

Vlastnosti GARDENA 4024-20

Princip vřetenové sekačky 380 C od společnosti GARDENA je jednoduchý: tlačením dochází k pohybu žacího vřetene a spodního nože bez vzájemného dotyku. Podobně jako v případě nůžek je stéblo trávy narovnáno a useknuto. Speciální funkce: žací vřeteno a spodní nůž se nedotýkají a umožňují tak příjemnou a bezhlučnou práci a snadné tlačení. Kalené žací vřeteno s nepřilnavou povrchovou úpravou vyrobené z kvalitní oceli a broušený spodní nůž zajišťují čisté a přesné sekání pro vynikající údržbu trávníku. Vřetenová sekačka 300 C / 380 C od společnosti GARDENA je vybavena velkým množstvím prvků zajišťujících pohodlnější, snadnější a příjemnější práci. Velká kola se speciálním vzorkem a součásti z měkčeného plastu znatelně usnadňují řízení a umožňují ještě lepší záběr na trávníku. Díky ergonomicky tvarované rukojeti lze vřetenovou sekačku snadno tlačit. Praktická funkce: skládací rukojeť s rychloupínači umožňuje sekačku snadno a rychle složit. Požadovanou výšku sekání lze snadno upravovat pomocí ovladače a její hodnotu lehce odečítat na stupnici.

Díky bezkontaktní technice sekání u ruční vřetenové sekačky (žací vřeteno a spodní nůž se vzájemně nedotýkají) je pohyb téměř bezhlučný. Tím je zaručeno snadné a příjemné tlačení.

Vysoce kvalitní žací vřeteno a spodní nůž mají robustní a trvanlivou konstrukci zajišťující čisté a přesné sekání trávníku.

Velká kola se speciálním vzorkem a součásti z měkčeného plastu znatelně usnadňují řízení a umožňují dobrý záběr na trávníku.

Díky ergonomicky tvarované rukojeti lze ruční vřetenovou sekačku snadno tlačit.

Díky rychlopojistce lze ruční vřetenovou sekačku snadno složit a umožnit tak prostorově nenáročné skladování a přepravu.

Technické parametry GARDENA 4024-20

• Šířka záběru: 38 cm
  • Výška sečení: 12 - 42 mm
  • Hmotnost: 9,4 kg

• velmi dobre sece
    • snadna manipulace
    • kvalitni provedeni
    • idealni na mensi rovne plochy
    • snad jen trochu vyssi cena

Uz pri sestavování sekacky po vybalení me prekvapilo jak je vse logicky a chytre vyresené a pritom tak jednoduché. Prikoupil jsem i kos na sber travy pri seceni a ten je vyreseny velmi jednoduse a jeho uchycení k sekacce taktez, dalo by se rict az primitivne, ale pritom skvele drzi a nikdy se mi nestalo, ze by mi vypadnul pri secení. Presto povazuji za idealni sekat travu pravidelne casto a tim padem pak odpada potreba pouziti kose. Musim uznat, ze travnik vypada opravdu mnohem lepe a ,,zdraveji,, nez po sekani klasickou sekackou.
    Nekdu tu pise, ze sekani s ni je drina, tem lidem, kteri to tvrdi bych doporucil, aby si priste pred nakupem jakehokoliv vyrobku nejdrive zjistili k cemu ten vyrobek skutecne slouzi a vretenova sekacka tohoto typu opravdu neni primarne urcena na sekani delsi travy zvlast na velkem pozemku, k tomu slouzi uplne jine sekacky. Pri sekani prerostle travy a zvlast na hrbolatem povrchu je opravdu potreba pouzit trochu vetsi sily, ale jak uz jsem psal, k tomu tato sekacka opravdu neni urcena.
    Tuto sekacku jsem si koupil proto, abych s ni posekal nektere rovnejsi plochy na mem pozemku kde chci mit opravdu kratky a kvalitni travnik a tuto funkci plni tato sekacka opravdu znamenite. Doporucuju opravdu sekat pravidelne a tim padem bez pouziti sberneho kose , vse je pak hotove behem chvilky, jde to naprosto lehce za pouziti naprosto minimalni sily a vas travnik vam to pak oplati skvelym vzhledem.

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

Vrele vsem doporucuji.

• , zakoupeno v StavbaEU.cz

• Seče výborně a poměrně tiše
    • Poměrně těžká, pozná se to na svahu.
    • Neseče až ke zdi ohraničující trávník.

Kvalitní sekačka

• , zakoupeno v ELECTRO GARDEN.cz

• není třeba elektřina, lehce se tlačí, kvalitní posekání

Sekačku jsme koupili manželově mamince.
    Vybrali jsme ji dle recenzí uživatelů.
    Jezdí se s ní velmi lehce, na menší plochy idelální.
    Plánujeme, že si ji také koupíme.
    Český návod by mohl být srozumitelnější.

• , zakoupeno v Remont čerpadla

• tiché
    • slušný střih
    • nedoseká do kraje

na rovný čistý povrch trávníku paráda, nutno sekat často, jinak je to pak docela dřina

• , zakoupeno v ElektroCR.cz

• Pelne kosi, zatial som skusil len raz.
    • S vyssou travou troska problem, ale da sa to.
    • Netreba elektrinu ani benzin, nerusi nas ani susedov.
    • Cena na urovni elektrickej kosacky, prip. aj vyssie.

Odporucam

• , zakoupeno v Remont čerpadla

• jednoduchá manipulace
    • splňuje slibované
    • tichý chod, netřeba benzín ani elektřinu, ekologické
    • obav z částí zhotovených z umělé hmoty
    • uchycení držadla za 2 šroubky v drážkách

Obsluha jednoduchá, splňuje co jsem očekávala, rozhodně doporučuji sběrný koš

• - naprosto dokonalá na menší zahrady a zahrádky
    • - tichá
    • - úžasný střih trávy i při vyšším porostu
    • - lehce ovladatelná
    • - práce s ní je velice příjemná
    • - stříhá i mokrou trávu perfektně
    • - je velmi skladná, zabere jen velmi málo místa
    • - lze ji použít i na ne úplně rovný terén, který zvládá bravurně

Gardena 380 C je naprosto perfektní sekačka pro naše potřeby.
    Tedy, menší zahrada u domu. Z mnoha typů jsme si ji vybrali i proto, že v odborných testech byla hodnocena jako vynikající. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že splnila a vlastně i předčila naše očekávání. Se starou vřetenovou sekačkou to byl trest jít sekat trávu. Dnes se hádáme, kdo ji poseče.
    Tuto sekačku všem, kteří vybírají dobrou ruční vřetenovou sekačku, DOPORUČUJI!!!
    Pro nás je to ta nejlepší, tichá, perfektně střihá a nenadřete se s ní. Prostě příjemné pojezděníčko.

• Tato takzvaná ruční sekačka májednu výdodu,že nepoužíváte ani elektriku ani benzín,ale kdo chce mít vypracované svaly tak ať si jí pořídí je to perfektní posilovací sekačka,to je ta nevýhoda a je to čistě jenom na rovný nehrbolatý trávník jinak se udřete a když je počasí,že musíte sekat trávu každý týden,tak se namakáte,BUĎ FIT!
    • Je s ní dřina.

Gardena 380 C