HECHT 5046

Ukazatel plnosti
Kuličková ložiska kol
Nastavitelná rukojeť

• , zakoupeno v Zahradní palác

Vzhledem k tomu, že dodávka nebyla kompletní dle inzerované nabídky (chyběly oba akumulátory a nabíječka), nemohli jsme zboží vyzkoušet.

lehká,nenáročná nemusím tahat za šnuru,jen baterie mohla vydržet déle

• , zakoupeno v Jarabák.cz

• Bez kabelu a výfukových plynů.
    • A opravdu trávu seče.
    • Na můj věk (72 let) dost rychlý pojezd.
    • Výrobce v návodu k použití doporučuje výměnu baterií každých 12 měsíců, což je 8 580,- Kč vč. DPH.
    • Je to dostupná ekologie? Když jsem si toto doma přečetl, měl jsem chuť ji vrátit.

Hodnocení po dvou sečeních je předčasné.
    Pokud bude nutné po roce baterie vyměnit, tak ji asi nebudu používat, vrátím se ke kabelu!

Dobrý den pane Rašpličko,
    výměna akumulátorů po jednom roce je pouze doporučena. Li-ion akumulátory jsou při správném dobíjení, skladování a používání velice spolehlivé a vydrží i řadu let několik stovek nabíjecích cyklů.
    Bohužel se najdou i tací uživatelé, kteří nechávají akumulátory vybité v létě na slunci, v zimě v mrazech, vlhku apod. Doporučení měnit akumulátory jedenkrát za rok je určeno právě těm, kteří akumulátory zanedbávají. Pokud bude uživatel nechávat akumulátor pravidelně vybitý dlouhodobě na slunci a v zimě jej vybitý nechá v silných mrazech venku, na jaře bude mít problém akumulátor vůbec nabít a pokud se to povede, kapacita akumulátoru bude citelně nižší.
    Petr - technická podpora HECHT

Nabíjecí stanice
Ukazatel plnosti
Kuličková ložiska kol
Nastavitelná rukojeť

HECHT 5046 je akumulátorová sekačka s pojezdem.
Maximální doba práce na jedno nabití je až 80 minut, což by mělo postačit na posečení až 600 m2 plochy pravidelně udržovaného trávníku.
Tato plocha je však podstatně ovlivněna délkou a hustotou trávníku, ale i členitostí pozemku.
Sekačka v sobě snoubí výhody elektrického motoru, který neprodukuje žádné emise, je tichý a nevyžaduje prakticky žádnou údržbu a výhodami sekaček se spalovacím motorem, které jsou nezávislé na zdroji energie.
Není tedy třeba složitě připravovat a tahat za sekačkou přívodní kabely, nebo startovat složitý spalovací motor.
Stačí jen zasunout nabitý akumulátor a sekačka je připravena.
Díky velice snadnému ovládání a údržbě omezující se prakticky jen na nabíjení akumulátoru a pravidelné broušení nože je sekačka vhodná i pro seniory.
Akumulátor a nabíječka nejsou součástí balení.

ACCU program 5040
Tento produkt je součástí ACCU programu 5040, se kterým máte jedinečnou možnost provozovat několik různých strojů jedním typem akumulátorů a tím podstatně ušetřit.
Všechny produkty označené ikonou ACCU program 5040 jsou plně kompatibilní s akumulátorem 005040B a 005024B.
Akumulátory a nabíječky jsou součástí některých sekaček v rámci Accu programu 5040, nebo je lze zakoupit samostatně.
Zásadní výhodou je nejen snížení pořizovacích nákladů, kdy vystačíte i s jediným akumulátorem pro pohon více než desítky různých produktů, ale i skutečnost, že akumulátor můžete plně využívat po celou dobu jeho životnosti.
Neutrácíte tak zbytečně peníze za různá zařízení s různými akumulátory, které pak po většinu své životnosti leží nečinně někde nevyužité.

4zákazníci nedoporučují produkt

• Lehká oproti benzínové,perfektní sběr posekané trávy do koše,bez kabelu,dlouhá výdrž baterie
    • snad cena,ale to je u všech aku sekaček

Preferoval a preferuji značku ALKO,kdy sám vlastním benzínovou sekačku s pojezdem a křovinořezem a jsem dlouhá léta spokojen,ale po zjištění ceny aku sekačky u Alka a hlavně ceny náhradní baterie,kdy za jednu baterii Alko mám 3 baterie u Hechtu a ještě mi zůstane,jsem se rozhodl poprvé pro Hecht.Sice čína,ale co dnes není,že?Ještě jsem měl vybranou aku sekačku RIWALL ale pak jsem si vzpomněl na rodiče,kdy jim Riwall po roce už nenastartoval(reklamace) a po dvou letech se mu rozpadla převodovka(po záruce,jak jinak),tak tu jsem rychle zavrhl.
    Zatím druhé sekání a jsem docela překvapen.Na jeden zátah posekala cca 600m2!!! A to jsem používal pojezd.Každopádně ještě koupím druhou baterii,nebo nevěřím,že mi to tak dlouho vydrží u vyšší trávy.Pro Aku sekačku jsem se rozhodl hlavně proto,že mám fotovoltaický ostrovní system,tak si nabíjím baterie zdarma ze slunce,ale i tak si myslím,že provoz oproti benzínové sekačky bude o dost levnější a hlavně skoro žádná údržba jako každý rok výměna oleje,kupování benzínu,čištění filtru apod.Má docela tichý chod,u pojezdu nejde nastavit rychlost,ale u mé benzínové jsem to stejně nepoužíval a rychlost pojezdu je dostačující.Jediné,z čeho mám strach je škubnutí,když zmáčknu pojezd,ne že by mi to vadilo,jen mám obavy,aby vydržela převodovka.Dále co bych mohl trochu vytknout je ukazatel stavu baterie na rukojeti a to,že po 10 minutách už ukazuje 1 tečku,ale sekačka jede dalších 20 minut v pohodě,tak to stejně nevyužívám a jedu,až se zastaví.Baterie nemá rychlonabíječku,ale to mi nevadí,pomalejší nabíjení je šetrnější,než rychlonabíjení,jen pokud máte zahradu velkou tak určitě běžte do dvou baterií.Jinak je to si myslím zlatý střed kvalita/cena,zpracování pěkné,koš také super,snad uchycení páčky u nastavení výšky sečení mohly udělat plechové a ne z plastu.Uvidíme časem,jak dlouho bude sloužit,ale na druhou stranu než jednu za 20 tisíc,tak to si koupím 3 Hechty a můžu co 5 let obměňovat a mám stále novou.
    7.5.2020
    Tak první zkušenost u přerostlé trávy po dešti.Sekačka měla problém u velmi hustých trsů trávy,měla tendenci k zastavení,ale ani jednou nezastavila.Má funkci,že jak zjistí že je tráva vysoká,zvedne výkon motoru i otáčky,každopádně na 600m2 jsem vyšťavil obě baterie 4,5A.Na druhou stranu i benzínová by se trápila a při tak vysoké a mokré trávě se sekáním na dvojku se ani nedivím,že si cucla více z bateriích.Proto doporučuji min. 2 baterie.ps:stále jsem spokojený a příjemně překvapila i u vysoké trávy.

• Teprve při reklamaci výrobku jsem zjistil, že pokud to kupuji na firmu, tak neposkytují žádnou záruku. Při koupi na to samozřejmě neupozorní. Opravdu férové jednání.

Už nikdy více.

(značka)

je nám velice líto, že kvalitu produktu posuzujete na základě platné legislativy ČR, ačkoli to s produktem samotným nijak nesouvisí. Jako podnikatel byste měl vědět, že u zboží nakupovaného na firmu se podmínky záruky liší.
    Naše společnost poskytuje na produkty HECHT pro firemní, komerční a jiné než soukromé použití záruku a zákonnou odpovědnost z vad určenou platným zněním občanského zákoníku.
    Přeji hezký den,
    Petr - Technická podpora HECHT.

• , zakoupeno v Zahradní palác

lehká,nenáročná nemusím tahat za šnuru,jen baterie mohla vydržet déle

• Jedná se o velmi nekvalitní čínský výrobek. Servis je zcela zahlcen, nemá náhradní díly a opravy trvají velmi dlouho.

Nedoporučuji výrobky této firmy, jsou nekvalitní, drahý servis.

(značka)

z vašeho hodnocení je naprosto zřejmé, že jste sekačku viděl jen na fotografii. Kvalitu posoudili skuteční majitelé této sekačky v ostatních hodnoceních.
    Vzhledem k tomu, že v současné době neevidujeme žádnou reklamaci této sekačky, zcela evidentně je vaší snahou pouze poškodit naší značku.

• Skutečně seká...:-))
    • Šasi z plechu, nikoliv plast a má celkem konveční = osvědčený design
    • Dodávána s dvěmi akumulátory a dobíječkou v ceně
    • Bez problémů poseká zahradu 650 m2 (při využití obou akumulátorů a výšce trávy po dvou květnových týdnech )
    • Manželka se sekačky nebojí a chce sama sekat....to s benzínem nebylo..:-)))
    • Bez smaradu, olejů, filtrů atd. = nerušíte sousedy
    • Podstatně klidnější a tišští chod než u benzínu
    • Relativně pomalé dobíjení - vybitý aku cca přes 2 hodiny do plna, ale máte dva takže lze na jeden sekat a druhý dobíjet
    • Nastavení výšky sečení centrálně = méně bytelný mechanizmus uchycení koleček = potenciální slebé místo namáhané na hrbatějších úsechích zahrady

Konečně použitelná akusekačka a ne jen "hračka" na posekání pidi předzahrátky. Pokud máte vlastní fotovoltaiku tak si do ní vyrobíte "palivo" i ve vlastní režii. Na druhou stranu mám ji krátce a uvidíme jak půjde s časem dolů kapacita aku a jaká tedy bude jejich životnost. A také jak si sekačka poradí s bujnou trávou v létě.

• , zakoupeno v Jarabák.cz

• Bez kabelu a výfukových plynů.
    • A opravdu trávu seče.
    • Na můj věk (72 let) dost rychlý pojezd.

Hodnocení po dvou sečeních je předčasné.

Dobrý den pane Rašpličko,
    Petr - technická podpora HECHT

• , zakoupeno v Hobby do zahrady

jednoduchá obsluha, možnost pojezdu, nízká hmotnost, výborná kvalita