Hecht 553 SW 5in1

Ukazatel plnosti
Kuličková ložiska kol
Nastavitelná rukojeť

• , zakoupeno v Jarabák.cz

• přijatelná cena, vše funguje jak má, ano doporučuji.
    • zatím nic
  • , zakoupeno v Jarabák.cz

nejlepší sekačka,jakou jsem kdy měl. Zejména silný motor a perfektní pojezd. Doporučuji každému

• , zakoupeno v AMAT nářadí

Zadní výhoz
Ukazatel plnosti
Kuličková ložiska kol
Nastavitelná rukojeť

Benzínová sekačka HECHT 553 SW 5 in 1 s osvědčeným HECHT OHV motorem o obsahu 173 cm3 o výkonu 6 HP. Motor tak vyvine dostatek síly jak pro samotné sečení, tak pro pojezd rychlostí cca 3,6 km/h. Stabilní a pevné kovové šasi je opatřeno otvorem se záslepkou pro boční výhoz. Součástí dodávky je i kryt bočního výhozu, který umožní sekat trávu v režimu bočního výhozu. Díky tomu je možné sekat i lehce přerostlou trávu, aniž by se sekačka hltila a obsluha šlapala v posekané trávě.

V normálním režimu je posekaná tráva sbírána do 60 l textilního koše. Koš je vybaven aerodynamickou klapkou pro jednoduchou kontrolu stavu jeho naplnění.

Nastavení výšky zdvihu se provádí centrálně, jedinou pákou u levého zadního kola v rozsahu od 25 do 75 mm. Kola jsou samozřejmě osazena na kuličkových ložiscích.

Další alternativou možnosti sečení je tzv. mulčování. Mulčovací sada, která je v ceně sekačky zaslepí vyhazovací otvor šasi do koše a díky speciální konstrukci nože pak dochází k drobnému posekání trávy. Tyto zbytky pak propadnou ke kořenům trávníku, kde tlejí a slouží jako přirozené hnojivo. Zajímavostí je, že tento mulč nezanese trávu plstí, naopak ji chrání před ztrátou vlhkosti čímž podpoří její zdravý růst.

Pohodlné polstrované madlo lze díky rychloupínání snadno složit pro uskladnění, nebo přepravu sekačky a je zároveň výškově nastavitelné. (Údaje o výkonech motorů jsou měřené při 3600 ot/min-1. Tohoto výkonu stroj při běžném použití nedosáhne. Pro přesné porovnání výkonu motoru použijte údaj o obsahu a typu motoru.) Náhradní nůž: 26300248901

Pracovní záběr 51 cm

• Výkon
    • Velká nádrž,2l
    • Dobrá manipulace
    • Praktičnost
    • Drobná vylepšení; šrouby u zdvíhacího mechanismu,aretace víčka okénka pro výhoz trávy
    • Desing
    • Poruchovost
    • Katastrofální servis
    • Špatné startování
    • Polstrování madla, se cca po 5 hod. začalo párat

Cca po 10hod. provozu přestalo zabírat, levé pojezdové kolečko, (mám starší typ 549 SWB, u této se závada projevila po pěti letech, po sedmi se začala rozpadat), i přes zkušenosti se servisem jsem se nakonec rozhodl si nechat závadu v rámci záruky opravit ve firemním servisu v České Lípě, (koupě leden 2020), asi 22 dnech mi přišel telefonát, že na opravu se nevztahuje záruka!!! Nabídli mi opravu s cenovou nabídkou, samozřejmě jsem odmítl a po pěti dnech jsem obržel SMS abych si neopravenou sekačku vyzvedl.
    Proto nedoporučuje žádný výrobek od Hecht Motors s.r.o., když katalogové nahradní díly (pastorek pojezdu a čep pojezdu) vydávají za spotřební materiál.
    Za 30 min jsem měl pojezd opravený i s vyfouknutím a vysáním filtru.......

• - Silný motor
    • - Příznivá cena
    • - Česká značka
    • - Bytelná konstrukce
    • - Promyšlené detaily (držák na láhev, madlo pro nastavení výšky sečení)
    • - Na můj vkus příliš poruchová. Už po pátém sečení cca 800 m2 roviny odešel pojezd. Ihned následující sečení se na x kousků rozpadla koncovka svíčky.

Prvotní skvělý dojem rychle pokazí problémy, které čekáte u "noname" sekačky z Kauflandu, ne u zavedené značky.

• , zakoupeno v Jarabák.cz

• přijatelná cena, vše funguje jak má, ano doporučuji.
    • zatím nic

• , zakoupeno v AMAT nářadí

• boční výhoz
    • nemá připojení na hadici k mytí spodku sekačky
  • , zakoupeno v MALL.CZ

Nastartovala ihned, silný motor. Jen možná na velikost sekačky, se mi zdá menší sběrací koš. Ale jinak velká spokojenost

• Žací lišta
    • Plasty
    • Kvalita zpracování
    • Trvanlivost

Sekačku jsme koupili na jaře 2017 a najezdili s ní nějakých 6 hodin na svažitém pozemku o necelých 1500 m2 na chalupě. K červnu 2017 je potřetí (!) v servisu, z toho podruhé kvůli karburátoru. Mezitím už se stihlo rozpadnout pěnové držadlo - a uznejte, že u sekačky s pojezdem nedostává zrovna zabrat.

Servisní technik prohlásil, že "ty plíšky jsou trochu fórový," ale bohužel i všechny plasty jsou hlavně na oko. Boční odhoz upadl po pěti minutách, jsa konfrontován s větším trsem trávy, protože je jen dvěma plastovými háčky zavěšený na osičce pružinek zaklapávacího krytu (bezpochyby úsporná inovace). Princip mulčovače jsem neodhalil, kromě toho že častěji čistíte vnitřek. Víčko nádrže se špatně šroubuje a i s největší péčí upouští benzín, což prý slouží k vyrovnávání tlaku v nádrži.

Od stejné firmy máme křovinořez Hecht 145 a ten vykazuje obdobné kvality zpracování, proto si nemyslím, že to je vada tohoto konkrétního kusu. Sekačka chová jako nástroj za třetinovou cenu a pochybuji, že někomu vydržela alespoň 2 roky záruční doby - servis v Benešově je plný až po střechu, čekací doba je nejméně 14 dnů. Takže ne, děkuji, raději jiný produkt.

Hecht (značka)

Dobrý den pane Ličko,
    píšete, že sekačku používáte na svažitém pozemku na chatě. Bohužel jste neuvedl sklon, který se sekačkou překonáváte. Maximální sklon, který zvládne drtivá většina sekaček s OHV motory, tedy ne jen HECHT, se pohybuje okolo 20°. Při větším náklonu může uniknout olejová náplň motoru a dostat se do palivového systému - karburátoru, který zanese.
    Princip mulčování spočívá v tom, že je třeba sekat trávník pravidelně a suchý. Odsekávána a mulčována by měla být cca 1/3 výšky trávníku, max však 2-4 cm. Mokrý trávník se logicky bude lepit na vnitřní stranu šasi. Další podmínkou je dobře nabroušený nůž.
    Tento typ sekačky prošel několika nezávislými testy, včetně německého, který kvalitu hodnotí velice přísně. Právě v německém testu sekačka obstála v tvrdé konkurenci i několikanásobně dražších konkurenčních modelů věhlasných značek. Od doby testu se v konstrukci sekačky nic nezměnilo, snad jen bezpečnější a vylepšené uchycení nože na prokluzovou spojku.
    Petr - technická podpora HECHT

• Nekupovat! Po 3 letech se sekacka rozpada. Motor nestartuje dobre, snura na startovani nevydrzi. Je to cinsky smejd!

Hecht uz nikdy!

Hecht (značka)

sekačka samozřejmě vyžaduje podobně jako například automobil i pravidelnou péči a údržbu. Pak spolehlivě vydrží i řadu let. Pokud v motoru nebudete měnit olej, necháte v něm staré palivo, starou svíčku, pak není divu, že nepůjde nastartovat a při marných pokusech startování přetrhnete šňůru. Zvláště když ve snaze motor nastartovat budete využívat nadměrnou sílu. Správně seřízený a udržovaný motor, nastartujete relativně snadno jedním zatažením i po několika letech provozu.

• Za tu cenu celkem spokojenost
    • vůle na zadních kolečkách

Tuto sekačku jsem si koupil na doporučení prodejce 26.6.2014 . Mé první sekání super, byl jsem spokojen na 100% . Po první sezóně mé nadšení upadlo ,hadička na palivo praskla, vůle na zadních kolečkách neúnosná do toho začalo prokluzovat levé kolo pojezdu. Vyřešil jsem to 1. reklamací , po 14 dnech mě sekačku vrátily že je opravená.Letos v roce 2016 jsem zjistil ,že to kolečko zase prokluzuje. Sekačka šla na 2 reklamaci a tam mě pán ze servisu oznámil ,že neumím sekat (že couvám se sekačkou ze zapnutým pojezdem) . Takže teď mám doma sekačku co má pojezd jen na jednom kolečku.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Skvělý design.
    • Perfektní dílenské provedení.
    • Poměrně velká rychlost pohonu.

Vcelku povedený produkt, lze ho doporučit i ostatním, hlavně
    pro zahrady méně členité, kde se nemusíte vyhýbat překážkám.
    Výhodou je vícestupňové nastavení výšky sečení. Bez problémů lze použít na zahradu o velikosti 1000 m2.