HECHT 5534 SX 5 in 1

HECHT 5534 SX 5 in 1 je výkonná a bohatě vybavená benzinová sekačka se 4 rychlostním pojezdem 3 až 4,5 km/h. Na robustním ocelovém šasi je usazen motor HECHT o objemu 173 cm3...
9 799 Kč

Boční výhoz
Ukazatel plnosti
Kuličková ložiska kol
Nastavitelná rukojeť

Na robustním ocelovém šasi je usazen motor HECHT o objemu 173 cm3 a výkonu 6 HP. Pod šasi se pak ukrývají speciálně tvarované nože se záběrem 51 cm. Tato kombinace výkonu s kvalitním žacím ústrojím předurčuje sekačku pro pravidelné ošetřování ploch až do 1600 m2. Výška zdvihu je samozřejmě nastavitelná od 25 do 75 mm a to centrálně pomocí praktické páky umístěné na pravé zadní straně sekačky. Součástí sekačky je objemný koš o obsahu 60 l, se kterým je práce plynulejší, nemusíte se tak často zabývat jeho vysypáváním. Sekačka je opatřena i velice propracovaným madlem, na kterém naleznete snadno dostupné všechny hlavní ovládací prvky. Příjemným je i polstrování madla, které snižuje přenášení vibrací, nebo praktický panel s úložným prostorem. Madlo je rovněž výškově nastavitelné a velice snadno jej lze složit pro přepravu nebo uskladnění.

Součástí sekačky je i výbava, která umožňuje bez použití nářadí její rychlou přestavbu. Jedním z nich je například tunel bočního výhozu, který se velice jednoduše nasadí pod odklopenou boční záslepku výhozu přímo na šasi. Díky tomu je tráva při sečení bez koše odhazována do strany, a obsluha v ní nemusí šlapat. Využití najde především při úpravě lehce přerostlých trávníků, nebo všude tam, kde by díky rozloze byl sběr do koše a následné zpracování problém a kde současně nevadí ponechání posekané trávy na místě.

Mulčovací sada zahrnuje záslepku zadního vyhazovacího otvoru, která v kombinaci se speciálně tvarovaným nožem sekačky zajistí posekání trávy na jemné kousky, které jsou pak dopraveny ke kořenům trávníku. Díky tomuto zpracování se posekaná tráva do dvou dnů úplně rozpadne a zmizí. Působí jako kvalitní hnojivo, nehrozí zanesení plstí a zároveň zadržuje vlhkost v půdě. Tím podporuje zdravý růst trávníku.

Technické parametry:

Doporučená plocha: 1600 m2

Váha: 38,7 kg

Další vlastnosti:

Edge Cutting, nastavení výšky rukojeti

• Sekačku jsem koupil loni a sekal jsem s ní pouze jednou jedinkrát, protože bylo celé léto sucho a nebylo co sekat. Po roce jsem ji vyndal, nalil benzín - a nenastartoval. Teď je sekačka v servisu, kde mají na záruční opravu měsíc! Já mám trávu přerostlou, ale sekat nemám čím! Před touto sekačkou jsem měl sekačku s motorem Brigs a nebyl žádný problém!
    • Sekačku mám nyní tři roky. Celkem jsem s ní sekal maximálně dvacetkrát. To je takový šmejd! Těch šroubků, co ulétalo! Vrcholem bylo, když mi včera prasklo lanko k ovládání pojezdu. Důrazně před koupí čínského šmejdu varuji!

Ukazuje se, že opravdu nejsme bohatí natolik, abychom si kupovali laciné věci. V tomto případě to o čínském šmejdu platí dvojnásob!

Hecht (značka)

sekačka pokud není používána a je správně uskladněna běžně z ničeho nic neporouchá. Jednou z nejčastějších příčin poruchy při delším odstavení je degradující palivo.
    Zásadním problémem je, že do moderních paliv je přidávána celkem nestabilní biologická složka. Ta na vzduchu začíná degradovat často již během 14 dní. Pokud pak necháte zbytek paliva v nádrži po několik měsíců,, snadno se může stát, že biologická příměs na sebe naváže vlhkost ze vzduchu a začne vytvářet gelovitou hmotu, která zacpe palivový systém. Motor pak není možné samozřejmě nastartovat a pokud se to nakonec podaří, má citelně nižší výkon.
    Zde pak pomůže pouze mechanické odstranění nečistot, někdy je dokonce nutné vyměnit celý karburátor.
    Proto doporučujeme u sezónních strojů při delším odstavení palivo vypustit, následně nastartovat motor a nechat jej spotřebovat zbytky paliva z karburátoru. Případně palivo ošetřit vhodným aditivem, například FuelFit.

• , zakoupeno v Jarabák.cz

• Silný motor, velký záběr
    • Váha

• Poměrně lehká
    • nevibruje
    • Zadní kola velká
    • přední kola na ložiskách
    • nic mě nenapadá

Značku Hecht mám hodně rád. Mám doma několik produktů od nich a vždy jsem byl nad míru spokojen. Tak tomu bylo i u této sekačky. Myslím si, že poměrně za akorát peněz hodně muziky. Když srovnám tuto sekačku s mou předchozí, která měla stejný rozměry, jen přední kola neměla na ložiscích a zadní kola měla malé, tak je to opravdu nesrovnatelné. Tato sekačka drží dobře v terénu a dobře se ovládá. Za mě mohu vřele doporučit.

• Šířka záběru
    • Silný motor
    • Velká kola
    • Příznivá cena
    • Snad jen váha - ale to souvisí se šířkou záběru.
    • Koš by mohl být ještě větší.
    • Při mokré trávě nemožnost mulčování - ale to je asi u všech sekaček.
    • Při nerovnostech terénu se sekačka zachytává o terén svým podvozkem (opět souvisí se šířkou - užší sekačka takové problémy nemá).

Potřeboval jsem sekačku na větší zahradu (přes 1000 m) se stromy a prudkou mezí. Sekl jsem zatím asi 5x. A mohu říct, že spokojenost (nadmíru). Zahradu v podstatě jen mulčujeme. Hlavní předností sekačky je silný motor s nízkou spotřebou. Zvládá zmulčovat i přerostlou trávu.
    Problém sekačce při mulčování dělá tráva vlhká - mokrá travní drť se nalepí na spodek sekačky a v podstatě ji zastaví - nalepené trávy je hromada - kýbl (řešením je sečení do koše - i mokrou trávu do koše posbírá.).
    Takže já mohu jen doporučit - za dobrý peníz super stroj!
    Jen doufám, že nějaký ten pátek vydrží :)

• cena a výkon
    • Zpracovaní
    • Posečeno výborně

Splnilo mé požadavky 1800m2 posečeno 20-30cm vysoká tráva 60% mokrá tráva jedna nádrž benzinu.Koš plní do plna. Spokojenost můžu jen doporučit.