MTD GTM 500 SP4 SCH

Typ pohonu
benzínové
Nastavení výšky sečení

• , zakoupeno v Elektrochram

• Dobře seče a sbírá trávu díky silnému motoru.
    • Sekačka má robusní konstrukci.
    • Záběr 51 cm šetří dobu sekání.
    • Pokud kola vydrží váhové namáhání, tak mě přežije.
    • Ovládací plastové páky tažných bovdenů zapalování a pohonu sice dobře sedí v ruce na madle stroje, ale jak dlouho vydrží pohybování je otazník.
    • Stroj je díky masivní konstrukci dosti těžký.
    • Celkem se dobře startuje, ale za 12.000 Kč by už mohl mít i startér.
    • Vzhledem k jednoduchému vybavení je model rozhodně předražen.
    • Obtížně se vysypává plný sběrný koš.
    • Ve členitém a svažitém terénu bych s ním sekal nerad.

Myslím, že jsem příliš dobře nekoupil.
    Volil jsem model s převodovkou pohonu. Používám ovšem pouze nejvyšší rychlost.
    Subtilním osobám nedoporučuji.
    Rozhodně doporučuji volit levnější a hlavně lehčí modely.

• , zakoupeno v SDO Technika s.r.o.

• silný kvalitní motor
    • kola jsou málo ozubená a kloužou, zadní výhoz je nefunkční

vynikající výkon 6 HP, kola kloužou, zadní výhoz se ihned hltí, je nutné mít otevřený i boční výhoz, zvládá i vysokou trávu cca 30 a více cm, čas od času se zcela ucpe zadní výhoz, tráva nesmí být vůbec vlhká

• , zakoupeno v ELECTRO GARDEN.cz

Za tu cenu dobrá kvalita sekačky.

Typ pohonu
benzínové
Nastavení výšky sečení

GTM 500 SP4 SC H je rotační travní sekačka s benzinovým motorem a variabilním pojezdem. Pracovním záběr sekačky GTM 500 SP4 SC H je 51 cm. Sekačka GTM 500 SP4 SC H byla testována a je doporučena pro sběr vlhké trávy a listí. Je určena pro plochy do 1000 m2, ve standardu má mulčování, boční výhoz a deflektor. GTM 500 SP4 SC H je vybaven čtyřrychlostní převodovkou. Plně složitelná řídítka usnadňují transport. Další výhodou GTM 500 SP4 SC H je indikátor plného koše.

Více informací o rotační travní sekačce s benzinovým motorem a variabilním pojezdem GTM 500 SP4 SC H naleznete ve specifikacích produktu.
Výhody benzinových sekaček GTM Professional
U multifunkčních sekaček někdy bývá problém, že zvládají spoustu věcí, ale pouze průměrně. Sekačky GTM Professional jsou navržené bez kompromisů.
Maximální komfort – ergonomický tvar řidítek snižuje účinně napětí šíjových svalů, ovládací páčky brzdy motoru i pojezdu mají pohodlné rozšíření, plastový panel na většině modelů obsahuje držák na nápoje (model SP1), výška řidítek se dá přestavit podle velikosti postavy, profesionální nastavení výšky sečení s posilovačem a velkým ovládacím tlačítkem funguje neuvěřitelně lehce, koš má indikátor naplnění, dlouhé madlo koše usnadňuje manipulaci i vysypávání, velká zadní kola nejenom zajišťují záběr na mokrém i svažitém povrchu, ale rovněž usnadňují otáčení stroje, řidítka se dají složit pomocí rychloupínáků a motory Briggs&Stratton nebo GTM zajistí vždy snadné nastartování stroje.
Maximum funkcí – pojezd, sběr suché i mokré trávy, sběr suchého i vlhkého listí, mulčování, výhoz bokem a výhoz zadním deflektorem.
Maximum výkonu – sekačky jsou vybaveny výkonnými značkovými motory GTM nebo Briggs&Stratton. Šasi 46 cm má buď motor GTM se sytémem OHV a s velkým pracovním výkonem 4,0 hp nebo motor B&S série 500. Šasi 52 cm má nejlepší motory ze série 600, typ 625 nebo 675 Ready Start. Systém Ready Start je systém komfortního nastartování stroje bez nutnosti nastřikovat palivo či ovládat sytič. Navíc navíjecí spouštěč zabírá dříve, čímž se dosáhne kratšího a lehčího tahu za startovací lanko. Úspora energie je celých 30%. Podle podmínek se navíc u sekačky dají regulovat otáčky motoru a tím do jisté míry i rychlost pojezdu. Pro plné využití výkonu motoru za různých podmínek GTM nabízí i vrcholný model s moderní 4 rychlostní převodovkou francouzské společnosti GT.
Maximum know-how – málokterá sekačka Vám naplní koš tak přesvědčivě. Desítky let zkušeností skupiny De Wild s profesionálními stroji, dovolily implementovat poznatky i do designu sekaček pro běžné užívání. Tráva je nejprve narovnána speciálním hřebenem, který se skrývá pod nárazníkem, potom je useknuta širokým tvarovaným nožem z jakostní oceli a díky šasi s tvarem speciálně optimalizovaným pro co nejúčinnější proud vzduchu je dopravena do širokého výhozového tunelu a potom do objemného koše.
Technické parametry

Objem nádrže (l): 1,5
Objem koše (l): 75
Nastavení výšky: centrální, 30-90 mm
Podvozek: ocelový
Defl ektor, mulčování, boční výhoz: ve standardu
Průměr kol (mm): 200/280, kuličková ložiska
Plně složitelná řidítka: ano
Indikátor plného koše: ano
Hmotnost (kg): 39

• , zakoupeno v Elektrochram

• Dobře seče a sbírá trávu díky silnému motoru.
    • Sekačka má robusní konstrukci.
    • Záběr 51 cm šetří dobu sekání.
    • Pokud kola vydrží váhové namáhání, tak mě přežije.
    • Stroj je díky masivní konstrukci dosti těžký.
    • Celkem se dobře startuje, ale za 12.000 Kč by už mohl mít i startér.
    • Vzhledem k jednoduchému vybavení je model rozhodně předražen.
    • Obtížně se vysypává plný sběrný koš.
    • Ve členitém a svažitém terénu bych s ním sekal nerad.

Myslím, že jsem příliš dobře nekoupil.
    Volil jsem model s převodovkou pohonu. Používám ovšem pouze nejvyšší rychlost.
    Subtilním osobám nedoporučuji.
    Rozhodně doporučuji volit levnější a hlavně lehčí modely.

• , zakoupeno v SDO Technika s.r.o.

• silný kvalitní motor
    • kola jsou málo ozubená a kloužou, zadní výhoz je nefunkční

• , zakoupeno v ELECTRO GARDEN.cz

Za tu cenu dobrá kvalita sekačky.

• , zakoupeno v GARLAND distributor, s.r.o.

spokojen

• silný a dobrý motor, velikost koše,
    • i na nejnižší stupeň je tráva dost vysoká

Se sekačkou jsem velmi spokojen a to díky jejímu silnému a osvědčenému motoru BS. Seču s ní už třetím rokem pozemek 1200m na chalupě a vůbec jí nedělá problém posekat až 30 cm vysokou trávu, sice se teda naběháte s košem, který naplní až po okraj, ale motor se nezastaví.

• , zakoupeno v FOX technika s.r.o.

• výbava
    • měkké plasty
    • výška sečení

sekačku doporučuji

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

• s nákupem zboží jsem spokojen
    • a tento obchod doporučuji i ostatním

s produktem - sekačkou jsem spokojen.

• , zakoupeno v GARLAND distributor, s.r.o.

• slušný výkon
    • -

Překvapilo mě ani v poměrně členitém terénu a vysoké trávě se nedusil motor a ani kola neprokluzovaly. Trochu jsem měl obavy z těch plastových madel ovládání, ale zatím v pohodě. otor startuje i když je teplý na první škubnutí. Trošku čekám co udělají plastové úchytky koše, jak dlouho vydrží. Zatím velká spokojenost.

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

• - výkonná sekačka
    • - dostatečně objemný koš

- sekačku mám krátce, sekal jsem s ní zatím 2 x, zatím spokojenost
    - oceňuji výkon sekačky - jede pořád i ve vyšší trávě
    - bral bych ještě jeden stupeň možnosti nižšího sečení (o 1 cm), -- centrální nastavení výšky sečení je super
    - možnost složení řídítek pomocí rychloupínáků je příjemná

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

Na základě dlouhodobého průzkumu poměru cena - užitná hodnota a recenze na internetu, jsem se rozhodl, právě pro tuto sekačku.