PARKSIDE PRMA 40-Li A2, 2x 4 Ah

Objem koše
50 l

• Ideální na malou zahrádku
  • , zakoupeno v Lidl-shop.cz

Překvapivě dobrá sekačka, slušná výdrž (ca 30-45 minut na jedno nabití), příjemná práce (je lehká, tak nevadí absence pojezdu). Na malou zahradu skvělá.

• , zakoupeno v Lidl-shop.cz

Na malou zahradu než se tahat s kabelem, nebo se trápit s benzínem a startováním po zimě, supr.
    Tohle je jasná volba, jen baterky nenechat v boudě přes zimu zmrznout.

Typ pohonu
Skelet
plastové
Objem koše
50 l

Sada se skládá z aku sekačky na trávu PRMA 40-Li A2, nabíječky PLG 20 A1 a 2 akumulátorů 4 Ah PAP 20 A3Kompatibilní se všemi přístroji série „PARKSIDE X 20 V Team“ Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2Inovativní bezuhlíkový motor s vysokou účinností – až o 30 % delší doba provozu ve srovnání s běžnými motory, bezúdržbový2 režimy sečení (Auto / ECO): Automatický mód pro maximální účinnost a výkon / ECO mód pro lehké úsporné sečeníCentrální 7stupňové nastavení výšky sečeníOboustranné vtahování okrajů trávníku pro čisté sečení blízko okrajůProstor pro akumulátor s bezpečnostním klíčem a výklopným ochranným krytemErgonomické, nastavitelné madlo s držadlem z měkkého povrchuBroušený nůž ze speciální oceliPraktický mulčovací nástavec pro optimální opětovné použití posečené trávy jako hnojivaZáchytný pytel s plastovým krytem s ukazatelem stavu naplnění a držadlemRobustní tělo s praktickým držadlemDá se sklopit pro snadné uskladnění Nabíječka PLG 20 A1Automatické vypnutí a LED kontrolkaDélka síťového kabelu: cca 1,5 m Akumulátor 4 Ah PAP 20 A33stupňový indikátor stavu nabitíTechnické údajeAku sekačka na trávu PRMA 40-Li A220V stejnosměrný motorPro 2 akumulátoryVýška sečení: 7stupňové nastavení od cca 25 do 75 mmObjem záchytného koše: cca 50 lOtáčky naprázdno: cca 2 900–3 300 min-1 Nabíječka PLG 20 A1Jmenovitý příkon: 65 WJmenovitý proud: 2,4 ADoba nabíjení (při 20 V / 2 Ah): cca 60 minutOchrana proti přebití Akumulátor 4 Ah PAP 20 A3Typ: Li-IonNapětí: 20 VKapacita: 4 AhRozměryAku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2cca 1420 x 478 x 1030 mm Nabíječka PLG 20 A1cca 140 x 84 x 67 mm Akumulátor 4 Ah PAP 20 A3cca 8,4 x 7,1 x 12,6 cmHmotnostAku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2cca 16,15 kg Nabíječka PLG 20 A1cca 315 g Akumulátor 4 Ah PAP 20 A3cca 715 g

• Ideální na malou zahrádku

• Výdrž baterie
    • Vezme i vysokou trávu
    • perfektně sbírá do koše až do plného naplnění
    • lehoučká jak pírko
    • 3 roky záruka
    • Těžko hodnotit

Vlastním dražší aku sekačku s pojezdem v RD a přemýšlel jsem na AKU sekačku na chalupu. Dávat 14000 za sekačku na chalupu, kde nesekám tak často jak doma a hlavně kdyby mi to vykradli, tak docela by mne to mrzelo ,jsem hledal něco levného ale na aku. No u této sekačky jsem dlouho přemýšlel, sice Parkside nářadí nějaké mám a docela spokojenost, ale za 3000.- sekačka, co to může být za hračku říkal jsem si. Nakonec jsem si řekl, že to za ty peníze přeci jenom vyzkouším a dokoupil jsem si tedy ještě výkonnější baterie a rychlo nabíječku a jednu sezónu otestoval. Mohu tedy říct vzhledem tomu, že 3 roky mám zkušenosti s daleko dražší značkovou sekačkou, že velmi mile překvapila. Výdrž baterie srovnatelná jak u dražší sekačky jen s poloviční cenou za baterii, což je první plus, za druhé posečená tráva je nasbírána fakt až po okraj koše, to nechápu, u mé drahé tak do poloviny a za třetí ji jen tak něco nezastaví a to jsem sekal i mokrou trávu a pěkně vysokou a jela jak čert,což u mé drahé se říct nedá. Samozřejmě mohu napsat i negativa a to kolečka,která mohla být v ložiskách, plandají a celkově to budí velmi laciné vozítko, ale co by jsme chtěli za tu cenu,že?Na druhou stranu plastové šasi je fakt neuvěřitelně pevné, vzalo mi to i nějaké kameny a sekačka to ustála a ani není nic poznat, jak na noži tak na šasi a rány to tedy byli pořádné. Tak i proto dávám plný počet hvězd a jestli vydrží 3 roky jak dávají záruku tak budu velmi spokojen a určitě si ji zase koupím, za tu cenu mám sekačky 3-4ks z lídlu oproti dražším kouskům a pochybuji, že mi ta dražší vydrží 9-12 let :-)
    Jinak ještě malý dodatek a to, že musím přiznat, že komfort se u dražší pozná, hold pojezd je pojezd :-) a ještě jeden poznatek, že je hlučnější, oproti dražším konkurencím.

• Lehka
    • poseka i cca 400m2 bez problemu
    • Po roce upadlo kolo
    • po roce zacly baterky blikat ze jsou v coudu, vyuzite cca 15x.

Zklamani. Sekacka je sice za dobrou cenu, je lehka, muze s ni sekat i pritelkyne, kazdopadne baterky zacly zlobit velice rychle a kdyz ted upadlo kolo. Jsem zklamany a jsem zvedavej jak se lidl postavi k reklamaci. Protoze to neni jedinej produkt ktery jsem reklamoval. Docela jsem duveroval znacce parkside na kutilske pouziti, ale ono to vypada ze to nevydrzi ani to kutilske a budu se muset vratit ke kvalite znackovych produktu.

• , zakoupeno v Lidl-shop.cz

Tohle je jasná volba, jen baterky nenechat v boudě přes zimu zmrznout.

• cena vs výkon
    • kompatibilita baterií s nářadím
    • zvládnula i 20 cm trávu, ale byl to masakr
    • na pravidelné sečení výkon uplně stačí (cca o 5 cm)
    • dobře odvětraný koš - neplesniví, ani když tam zůstane trochu trávy
    • zádný smrad benzinu a problémy se servisováním motoru po sezoně
    • žádné tahání kabelu ....
    • rychlo nabíječka
    • nemá pojezd - to je proste na baterii nereálný požadavek
    • pochopitelně nižší výkon než benzín či el. kabelová sekačka

Absence pojezdu mi vyhovuje, máme členitý pozemek bez šance na ježdění dlouhých pásů kupředu :-)

Celkově jsem velmi spokojen

Recenzi přidávám po několika měsících používání.

• , zakoupeno v Lidl-shop.cz

• Za prijatelne penize velice vykonny vyrobek
    • Vyborna manipulace diky male hmotnosti
    • Vydrz baterii odpovida udajum
    • Pekne vyhazuje - naplni cely kos

Vyhodou je moznosti kombinace baterii celym systemem Parkside,

• slušná výdrž baterie
  • , zakoupeno v Lidl-shop.cz

Krátká doba používání, ale perfektní.

• vše funguje OK