Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Sekačky

Jak vybrat sekačku?

Při výběru sekačky je důležité ujasnit si, kde přesně ji budeme používat. Rozhodujícím faktorem je velikost plochy, kterou chceme sekat. Zvážit musíme dostupnost elektrické energie, podle toho volíme pohon sekačky. Svou roli hraje i terén.

Rychlé odkazy:

Benzínové sekačky s pojezdem pro snadnější manipulaci

Vřetenové sekačky pro anglický trávník

Nejoblíbenější sekačky

Odkazy na sekačky osvědčených výrobců: Bosch, Gardena, Partner, Husqvarna

 

Mám si vybrat elektrickou nebo motorovou sekačku?

Rozhodujeme se podle velikosti plochy, kterou budeme sekat. Elektrická sekačka postačí pro plochu maximálně 600 m2, benzínová umožňuje sekat rozsáhlejší pozemek. Akumulátorová sekačka je také určena pro údržbu menší plochy, orientujeme se podle výdrže baterie.

 

Nemám zvolit raději vřetenovou sekačku?

Vřetenové sekačky jsou vhodné pro sečení menších travních ploch. Díky systému nožů uspořádaných do vřetene ve tvaru "V" vytvoříte s touto sekačkou perfektní anglický trávník.

 

Kdy mám zvolit strunovou sekačku?

Strunové sekačky (vyžínače) slouží k sečení travnatých ploch na malých nebo hůře dostupných místech. Elektrické použijete pouze na sečení malých ploch nebo jako doplněk k rotačním sekačkám na dosečení kolem keřů a záhonů. Motorové se používají obdobně jako kosa.

Strunové sekačky můžete vybírat zde.

 

Čeho si všímat na konstrukci sekačky?

Pravidelné používání sekačky vám zpříjemní koš na trávu. Pokud chcete sekačku použít k mulčování, dobře poslouží mulčovací záslepka. Pozor také na konstrukci skeletu ("šasi") sekačky, čím robustnější, tím lepší.

 

Jaký zvolit motor benzínové sekačky?

V současné době prakticky narazíme pouze na sekačky osazené moderním 4-taktním motorem, běžně s výkonem okolo 3,5 - 7 HP. Sledujeme životnost, výkon, hlučnost, spotřebu, snadné startování, ekologii. Nejběžněji používané motory jsou od výrobců Briggs & Stratton a Honda.

 

Vybrat Sekačku podle parametrů

 

 

Porovnat sekačky