VARI Lucina 65 BDR 620

Šířka záběru
62 cm
Nastavení výšky sečení
61 kg

• , zakoupeno v HOBBYTECH spol s r.o.

• dobře drží přímí směr, startuje, seká, překonává nerovnosti
    • obě kola napevno, špatně se otáčí

dobrý, velice jednoduchý stroj, příliš vysoká cena

• , zakoupeno v GARTEKO

• - Jednoduchá obsluha
    • - kvalitní sečení vysoké i přestárlé trávy bez problémů
    • - při sečení vysoké trávy se mi tráva namotávala na obě vnitřní osky u kol, musel jsem pak sundat kola a ořezat namotanou trávu
    • - nejde se přiblížit až k plotu, odřel jsem si ruce, je třeba dosíkat křovinořezem, u předchozího typu jsem měl možnost nastavit "řídítka" do strany
    • - hned při prvním sečení jsem píchl kolo, i když o žádném hřebíku tam nevím

Po prvním sečení jsem byl velmi příjemně překvapen, že jsem posekl velmi vysokou, místy i 150cm, přestárlou trávu, zůstalo velmi nízké strniště a stroj se nezastavil. Pokud to takto půjde i příště, budu velmi spokojen.

Typ sečení
bubnové
Šířka záběru
62 cm
Nastavení výšky sečení
61 kg

Sekačka LUCINA 65

Pro extrémní sečení lužních i horských luk - BDR-620 Lucina - byla vyvinuta zcela nová kategorie VARI  Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA 65:

• Typ motoru: HONDA GCV 190
  • Objem motoru (cm3): 187
  • Výkon motoru (kW/rpm/HP): 4,8/3600/6,5 (3,8/3600/5,1)*
  • Kroutící moment (N.m/rpm): 13,5/2500 (11,3/2500)*

*technické údaje měřené metodikou SAE J1349

• Nastavené otáčky motoru (rpm): 3200 (+/-100)
  • Objem palivové nádrže (litry): 1,1 (0,91)*
  • Plošný výkon stroje (m2/hod): 1244 - 1680
  • Příslušenství: boční plachetka
  • Hmotnost (kg): 61

*: technické údaje měřené metodikou SAE J1349

INOVACE bubnové sekačly VARI BDR-620 LUCINA 65 motor HONDA GCV 190 pro rok 2010:  Ve spolupráci s dvourychlostní převodovkou a velkými foukanými 8“ koly na tuhé nápravě dává špičkovou průchodnost celému stroji.

Nízké těžiště stroje VARI BDR-620 LUCINA 65 zaručuje pohodlné ovládání a vysokou svahovou dostupnost.

Osvědčený dvojitý disk VARI má v základu 4 otočné nože, bezpečností brzdu a samozřejmostí je nezávislé ovládání sečení a pojezdu.

ROTOR TWINWINGS TM PRO LEPŠÍ ODVOD TRÁVY

NOVÁ PLACHETKA PRO LEPŠÍ ŘÁDKOVÁNÍ TRÁVY

ZMĚNA RYCHLOSTÍ – 2,0 a 2,8 km/hod

BRONZOVÉ ŠNEKOVÉ KOLO V PŘEVODOVCE

INOVOVANÉ ŘEMENY OPTIBELT

Letošní inovací bubnové sekačky VARI BDR-620 LUCINA 65 je osazení sekacího disku rotorem TWINWINGS TM, který zabezpečuje ještě lepší odhoz posečené trávy na stranu a dále zabraňuje namotávání dlouhých stébel na střed disku.

LUCINA je specialista i na svahy a hlavně přerostlou trávu.   plošný výkon 1244 - 1680 m2/hod silný motor Honda GCV 190 (6,5 HP) velký záběr sečení: 62 cm / 4 nože robustní náprava velká šípová 8“ kola extrémní sečení pro náročnéVARI BDR-620 LUCINA 65

ZDARMA SUD PIVA

SKLADEM

• , zakoupeno v HOBBYTECH spol s r.o.

• dobře drží přímí směr, startuje, seká, překonává nerovnosti
    • obě kola napevno, špatně se otáčí

dobrý, velice jednoduchý stroj, příliš vysoká cena

• snadná manipulace se sekačkou , výborný výkon

konečně na trhu výrobek ,který mohu pochválit

• Motor Honda
    • Jednoduchý start
    • Dobré ovládání
    • Dvojrychlostní nastavení pojezdu
    • Bezpečnost (ukotvení nožů v bubnu)
    • Nože se méně opotřebovávají
    • Pohybovat se lze prakticky jen s pojezdem, jinak je nutné shodit řemenici pojezdu
    • Horší zatáčení
    • Špatně zvládá jízdu po vrstevnici
    • Nelze vyosit řidítka - u plotu si podřete ruce
    • Krtince a mraveniště jsou problém

Tahle sekačka profituje z výkonného motoru a vysokého točivého momentu. Start je okamžitý a pokud tráva není extra hustá, není problém jet rychlým převodem. Pokud je pojezd nastavený na vyšší rychlost, dělá problém hustší stará jatelina, svlačec a spol. Mraveniště a krtince jsou také problém. Starý Dakr je rozfofroval zcela bez problémů, u Vari se nože schovají mezi dvojitý disk. Co mě však nejvíce zlobí, je pojezd. U staré rotačky jsem mohl pustit páku pojezdu a z kopce to rozjet a značně urychlit sečení, Vari je nutné tlačit silou. Doprava z místa na místo je obtížná a je jednodušší sundat řemenici. Bez pojezdu se také velmi špatně zatáčí.

• dostatečný výkon motoru
    • spolehlivost
    • druhá rychlost na řidší trávu
    • dobrá dostupnost servisu anáhr. dílů
    • snadná obsluha i údržba
    • 5 let záruka na motor Honda
    • musíte za ní chodit :-)

S Lucinou seču asi 0,5 ha 2 až 3x ročně v mírném svahu, třetí rok, poradí si lehce s hustou i vysokou trávou a motor se nezadusí. Je třeba pravidelně čistit (ne tlakovou vodou) a mazat podle návodu, olej měním každý rok před sezónou. Zatím jsem neměl žádné potíže takže doporučuji a za tu cenu se rozhodně vyplatí.

• , zakoupeno v GARTEKO

• - Jednoduchá obsluha