VeGA 485 SXH

Ukazatel plnosti
Kuličková ložiska kol

Popis

VeGA 485 SXH 6 in1 motorová sekačka s pojezdem

Zahradní motorová sekačka VeGA 485 SXH s pojezdem je letošní novinkou značky VeGA. Sekačka vyniká ve vyšší střední třídě sekaček svým kvalitním zpracováním, výbavou a stejně tak i designem. Motorová sekačka VeGA 485 SHB je univerzální sekačka s vysokou kapacitou sekání a je určena na středně velké travnaté plochy. Zahradní sekačka VeGA je vybavena robustním ocelovým skeletem se záběrem sečení 46 cm.

Motorová sekačka VeGA 485 SXH je poháněna čtyřtaktním motorem VeGA OHV o výkonu 5 Hp.

Velkou předností této sekačky je variabilnost použití 6 in 1, což znamená, že motorová sekačka VeGA 485 SXH s pojezdem umí sbírat posečenou trávu do koše, mulčuje, a nebo může vyhazovat trávu bočním deflektorem i zadním deflektorem ven. Tyto poslední funkce se používají převážně na přerostlou trávu.

Další předností je možnost variabilní změny rychlosti sekačky díky níž můžete pohodlně nastavit rychlost sečení podle aktuálních sekacích podmínek. Rychlost motorové sekačky je možné regulovat v rozmezí 3 - 4 km/hod. Tento systém byl testován v roce 2012 pro časopis Recepty prima nápadů. Sekačka se osvěčila při sečení trávy za nízké rychlosti pojezdu, kdy se zároveň měřila i hlučnost. Hlučnost při nízkých otáčkách 2700 ot/min a rychlosti 3 km/hod byla 74 dB což byla suveréně nejnižší hodnota z testovaných strojů. Při standardní rychlosti 4 km/hod a otáčkách 3090 ot/min si sekačka bez problému poradila s jakoukoliv přerostlou trávou. Sekačka VeGA 485 při těchto testech vždy naplnila vrchovatý koš.

Velká zadní pojezdová kola i přední kola jsou uložena v oboustraných kuličkových ložiscích, centrální nastavení výšky sečení je u značky VeGA samozřejmostí.

Novinkou této série je použití pevnějšího materiálu z vysokojakostní oválné profilové oceli na konstrukci řidítek pro vyšší pevnost a torzní tuhost pro náročnou práci se strojem. Dvojité spojení madel pomocí dvou šroubů s křídlovou matkou jen podtrhuje masivnost provedení. Ovládací páky pojezdu a brzdy motoru jsou ergonomicky vytvarovány do pohodlných madel ve tvaru speciálních "kastliků", které výrazně zvyšují komfort obsluhy při sečení a zároveň snižují únavu. Ovládací panel je navržen s praktickým úložným prostorem a ideální dostupností ovládacích prvků pro obsluhu.Na sekačky VeGA se poskytuje prodloužená záruka 3 roky.

• , zakoupeno v AKCEPARDUBICE

porovnáním více produktů jsem usoudil, že pro mé potřeby
    je to vhodný stroj. Používám jej krátkou dobu a zatím
    spokojenost.

• Výkon
    • Startovani
    • Zbytek

Po zakoupení a ročním uzivani cca 10aru sečení rovinka, jsem byl nadšený. Další rok už to šlo do kitek. Ještě v zaruce upadl jeden ze dvou šroubů co drží motor, přestal fungovat pojezd. Uzávěr oleje odešel a při zahřátí olej vyprskuje. Opraveno v zaruce. 3 sečení a zase začal zlobit olej, uzávěr netesni. Stroj zatím jede ale čekám každé sečení že doseka. Vše se trepe, pojezdni rychlost se radikálně zpomalila. Otec má 10let sekacku z maundfildu a s tom moji po dvou letech se to nedá srovnat.

• , zakoupeno v SILEX

• dobrá cena

Kvalitní stroj za dobré peníze

• dobrá manipulace,super vzhled,výkonná
    • zatím nevím

spokojenost

• nízká cena, 6 v 1
    • asi po měs. spadl řemen pojezdu, opravil jsem si to sám.
    • po záruce cca 1 měs. odešel pojezd, oprava v servisu 1500 Kč, výměnou za novou převodovku, jak jsem zjistil po dílech nebyla k sehnání.
    • sekačka nemá ráda vyšší trávu, uspává se.. je to asi menším zadním otvorem pro výhoz do koše.. to samé platí o vlhké trávě, ucpává se, ale to je asi obecná nemoc všech sekaček

za tu cenu solidní výrobek

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• Snadná montáž, regulace rychlosti, dobrá cena
    • Horší manipulace se spodním madlem pohonu, opravdu se prohýbá.

Doporučuji pro nenáročné i pokročilejší.

• , zakoupeno v TIPNET.CZ

Celková spokojenost.

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Dosud nebylo možno vyzkoušet.

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

• Nemám zkušenost se značkou VeGA.
    • V dnešní době se člověk nedozví, kde se to vyrábí.
    • Jako zámečník mám hrůzu z čínských výrobku.

Je to kvlitně provedeno věřím že to bude dobrý.To se ukáže
    až v provozu, věřím že to bude dobrý.

Děkuji Jaroslav Nosek.

• vzhled
    • silný motor
    • snadné startování
    • nízká spotřeba
    • zatím žádné

Sekačku jsem zakoupil na jaře tohoto roku. V obchodě měli poslední a tak jsem vzal vystavenou z výlohy, již smontovanou. Vegu jsem zvolil na základě předchozích recenzí. Nejprve mě překvapilo jednoduché startování (nikdy se mi nestalo, že bych nenastartoval do druhého škubnutí), potom docela tichý motor a pak nízká spotřeba. Srovnávám se starou sekačkou od Mauntfilda, kterou jsem měl 14 let. Mimochodem to byl zlatý stroj, sice bez pojezdu, ale jen benzin a olej nic víc........ Po třech měsících sekání s Vegou mi praskla zpětná pružinka pojezdu, tak sekačka pořád jela. :-) Nechtěl jsem jet do servisu a uplatňovat záruku, nevím jak by to dlouho trvalo a zda by to uznali, ani jsem to nezjišťoval. Mrknul jsem na internet a našel obchod s náhradními díly, pružinka stála myslím že okolo 60,-kč, ale poštovné 100,-Kč. Objednal jsem si k tomu i olej a náhradní filtr, takže jsem moc neprodělal. Poštovné bych stejně projel cestou do servisu. Ale hlavně jsem to měl do třech dnů doma a mohl jsem zase sekat.
    Sekám asi 200 metrů okolo bazénu a různých keříků, potom asi 400 metrů mezi stromy a pak asi 600 metrů za stodolou bez stromů, ale těch 600 metrů už jen na nejvyšší výšku a né tak často. Možná jsem měl koupit s širším záběrem, ale i tato dobřě šlape.
    Když sekám vyšší trávu cca 15-20 cm tak se občas ucpal boční výhoz, to jsem vyřešil tím, že jsem přestal dávat záslepku zadního výhozu, hází to oběma a je to lepší. Občas se jeden ucpe a tak to musím vyčistit, aspon se napiju pivka. :-) Jde snížit rychlost pojezdu, ale na úkor otáček, což je škoda a myslím že zbytečný, pořád to výjde nastejno. Kdyby šla snížit rychlost při stávajících plných otáčkách, tak by to byl nepřekonatelný stroj. Ale i tak jsem jí nikdy neudusil. Je pravda že některé díly jsou plastové a možná né tak kvalitní, jako kroutící se madla, ale za tu cenu je to super sekačka. Myslím že pokud by se něco porouchalo, tak český kutil si s tím hravě poradí.
    Když to shrnu, tak po jedné sezóně mohu jen doporučit. Uvidíme po třech nebo čtyřech letech.