Recenze VeGA 545 SXHE 7in1

Nejpřínosnější kritická recenze

Sekačka mě zaujala velkým záběrem (53cm) vzhledem její relativně nízké ceně. Realita je následující:
Ani teplý motor nenastartuje bez použití sytiče (je jedno, jestli startujete elektricky nebo ručně).
Za provozu drnčí volnoběžka startéru - řeším úplným zasunutím startovací šňůry motoru.Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze VeGA 545 SXHE 7in1

Ověřený zákazník Českázahrada.cz

Zdeněk Linhart

Přidáno: 10. září 2017

Zakoupeno v Českázahrada.cz

Hlavně jsem bral v potaz dobré recenze,údajně česká značka(preferuji) a potřebovali jsme sekačku s elektrickým startérem kvůli ženám.Zatím ji máme jen týden,zrovna včera 9.9.17 manželka sekala na mulčování,zatím vše,jak má být.

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz

Ladisla V.

Přidáno: 3. srpna 2017

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Zatím jsem ji složil a uvedl do provozu,takže nemohu říci jaká bude zkušenost po prvním sečení ale myslím že bude dělat tom co má. Chtěl bych však upozornit na jednu chybu v popisu u této sekačky a to tu že se akumulátor během provozu bude automaticky dobíjet.Nikoliv v návodu máte (i když jde o model 2017) že máte akumulátor před každým sečením 5. hodin předem nabít a dále jej asi po roce provozu vyměnit za nový ?? Neví kolik bude ten nový stát, ale nějak se tím vytrácí ten pocit luxusu ne?!

Reakce obchodu  ONLINESHOP.cz

Dobrý den, děkujeme za Vaši recenzi produktu, jsme rádi, že je spokojenost jak s výrobkem, tak s našimi službami. Těšíme se na Vaše další nákupy.
ONLINESHOP.cz

Pavel

Přidáno: 6. června 2017

• Seká i delší trávu,
  • nemám sílu startovat šňůrou,starterem bez problému.
  • .Nedostatečný návod.
  • Např.chybí typ oleje.
  • V návodu je několikrát zdůrazněno,že pro výměnu nože je potřeba momentový klíč,ale nikde není síla jakou se má dotáhnout.

Čína,ale zatím se zdá být OK.

Ověřený zákazník ELECTRO GARDEN.cz

Přidáno: 2. června 2017

Zakoupeno v ELECTRO GARDEN.cz

Po prvním sečení vše funguje dobře.

Kvalita posečení: Dobrá

Přidáno: 24. května 2017

Zakoupeno v domacitechnika.cz

• Silný motor, dobře sbírá do koše.

Jsem spokojen.

Přidáno: 18. května 2017

Zakoupeno v domacitechnika.cz

• Slusne vybavena sekacka za dobre penize
  • Zatim zadny problem

• snadná obsluha

ok

Přidáno: 31. května 2016

Zakoupeno v domacitechnika.cz

• Za ty peníze, nic lepšího neseženete.
  • Elektrický startér.
  • Centrální nastavení výšky.
  • Solidní zpracování.
  • Velký záběr.
  • Super příslušenství.
  • Je to Čína, ale za ty peníze to prostě nikdo jiný neumí.

Jednoduché startování pro manželku a děti. Zahrada 1.200m2. Seče i vysokou mokrou trávu bez problémů. Doporučuji přebrousit nůž na ostřejší úhel - mnohem lépe seče. Zatím nemohu nic vytknout, uvidíme po delším používání.

Ověřený zákazník Melichar CZ

Viktor Popule

Přidáno: 27. května 2016

Zakoupeno v Melichar CZ

• Nízká cena
  • Regulace otáček
  • Špatná ergonomie
  • Chatrné mechanické provedení
  • Ani teplý motor nenaskočí bez sytiče
  • Slabý odhoz do koše

Po několika hodinách provozu se rozpadla spínací skříňka startování - budu řešit reklamací, nyní startuji ručně.
Chtěl jsem nabrousit nůž, ale zajišťovací šroub nejde povolit ani při použití hrubé síly - budu řešit servisem, nyní sekám tupým nožem.
Pojezdová spojka neumožňuje prokluz, je buď vypnutá nebo zapnutá, což někdy vadí při manévrech. Zároveň má někdy zpoždění při vypnutí - může být i nebezpečné!
Ovládání pojezdové spojky není ergonomické, sekačku nelze jednou rukou držet a druhou ovládat spojku.
Sekačka má slabý odhoz, i suchá tráva se nedostane do celého koše a zůstává v jeho 1/2 až 2/3. Koš se špatně vysypává - chybí spodní madlo - místo něj je tam pouze prolis, za který se to ale nedá držet. Závěsy, které drží koš se zanáší suchou trávou, držáčky zadního výhozu (drží zadní víko aby nebylo uplně zavřené) pro změnu vypadávají, tak už je tam ani nedávám.
Boční odhoz funguje dobře, ale zdaleka nejlépe funguje mulčování, ačkoli usadit záslepku na správné místo vyžaduje trochu cviku, což ale vzhledem k výše zmíněnému nepřekvapí a buďme rádi, že alespoň něco je na této sekačce použitelné. Při mulčování za sebou nezanechává cestičky a výkon motoru je pro tuto práci dostatečný. Pozitivně hodnotím také centrální nastavení výšky sečení, se kterým se díky masivnímu madlu dobře manipuluje. Za tyto poslední 2 věci vávám sekačce 30%. Celkově bych ji hodnotil takto: Pokud máte malou, rovnou zahrádku nejste moc nároční na kvalitu, jde vám o vzhled (sekačka je designově docela povedená) a o to machrovat na souseda elektrickým startérem, může být tato sekačka vzhledem k ceně dobrou volbou. Naopak majitelé větších, členitých pozemků a všichni, kteří mají rádi funkční řešení, by mohli být zklamáni. Určitě se vyplatí si pár korun připlatit.

Plnění koše: Nedostatečné
Kvalita provedení: Špatná
Ověřený zákazník TIPNET.CZ

Přidáno: 26. května 2016

Zakoupeno v TIPNET.CZ

na sekačce se mi líbí startování klíčkem, jednoduchá obsluha a pěkně seče

Přidáno: 25. dubna 2016

• dobře ovladatelná
  • rychlosti včetně pojezdu
  • startování pomocí klíčku
  • vetší záběr při sekání
  • vyletává jemnější tráva z koše

Zatím jsem velice spokojen
jediný malý nedostatek - vylétáva jemnější tráva z koše

Jan Aberl

Přidáno: 9. dubna 2015

Zakoupeno v domacitechnika.cz

• Vyzkouseno a potvrzuji dostatecny vykon,vybaveni sekacky a pohodli starteru....Samozrejme luxusni cena !!!!
  • Me se nelibi plasty,radeji bych uprednostnil kov(zelezo) I za cenu vyssi vahy sekacky

Jsem vlastnikem stare VEGA S46,ktera verte nebo ne jede bez jakkekoliv udrzby 10let.Zadny servis,zadne dolivani oleje pod.Proto doufam,ze nova VEGA bude slouzit stejne verne.Proc jsem si tedy poridil novou sekacku? Po xletech se mi zacal ztracet vykon a byl jsem nucen travu sekat casteji. Proc jsem si nekoupil znacku jako Husquarna ci Honda? Honda mi na 1200metrech brala 2xtolik benzinu.Navic bylo nutne nuz brousit strojove(za penize),aby byl idealne vyvazeny.Na VEGU jsem nuz brousil vzdy doma uhlovou bruskou.Pokud jsem toto udelal u Hondy,vibrace byly nesnesitelne,zrejme k vuli nizsi vahy.Soused na chate ma Husquarnu za 30k a verte nebo ne,po zime vzdy utika do servisu(filtr,kontrola oleje,prebrouseni noze...cca 700kc).Pokud mate penize nazbyt,doporucil bych zahradnika a pokud ne,volba je jasna..... :)))

Kvalita posečení: Dobrá

Vega 485 SXHE