Nejnovější recenze ze sekce Sekačky

Scheppach MP 132-42 5911248903

Ověřený zákazník Jarabák.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. října 2023

Zakoupeno v Jarabák.cz

Sekačka lehká, dobrá manipulace, poseká i vyšší trávu. Startuje na škubnutí.

HECHT 5564 SX 5 in 1

HECHT 5564 SX 5 in 1

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 30. září 2023

(naposledy upraveno 30. září 2023)

• líbil se nám startér a naplnění koše se zvedla klapka
  • klapka u koše dlouho nevydržela při sekání ulítla a už se nenašla při jízdě špatně nabíral pojezd takže jsme ho moc nepoužívali kolečko se klepe strachy dodnes nádrž na benzín nevydržel při klepání se ulomili packy ,které jsou z hliníku nyní se urazil unašeč nože což je další problém atd.

na pohled ok jinak po 3 letech už jsme se poučily a dáváme přednost vari sekačkám problém sehnat do toho součástky

Ověřený zákazník Testuj.to Martina

• Nema přívodní kabel
  • Malá vydrž baterií

Do teď jsem sekala pouze s elektrickými sekačky mě sekačkami takže sekačka AL-KO mě překvapila svou mohutností a váhou. Se sekačkou se mi pracovalo skvěle. Jen jsem si musela zvyknout na pojezd. Sklamala mě výdrž baterie. Dvě baterie nezvládly posekat plochu cca 800m2. Sice tráva byla celkem vysoká a druhé sekání jsem bohužel do recenze kvůli počasí nestihla. Velice oceňuji rozsah polohování výšky sekání. sběrný koš je pěkně velký. Každá baterie se nabíjela více než dvě hodiny, přesto že stav nabíjení ukazoval méně než 50%. Také mě nemile překvapilo, že i když svítila jedna zelená kontrolka na baterii, sekačka už nesekala.

Makita DLM382Z

Makita DLM382Z

Ověřený zákazník ELVIN PRODEJ s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 30. září 2023

Zakoupeno v ELVIN PRODEJ s.r.o.

- plastová = lehká
- snadno ovladatelná při sekání členitých ploch i pro fyzicky slabší
- stačí mít ostrý nůž a nabité aku, pak jen zmáčknout knoflík a jede, žádné startování šňůrou a dolévání paliva, seřizování karburátoru apod.
- 300m2 távník se samým stromkem a keříkem = hodně objíždění, aku 5Ah pro mě dostačující, mám 2 sady a dvojítou nabíječku zakoupené dříve,
- tráva nesmí být přerostlá
- aku možno využít i pro další nářadí od Makity

Makita 33 cm, 1200 W ELM3320

Makita 33 cm, 1200 W ELM3320

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 30. září 2023

• pro opravdu malou zahradu je to dobré řešení za dobrou cenu
  • mezi malými sekačkami působila dobrým zpracováním
  • spínač je přes celou šířku madla, jako u velkých sekaček a to zpříjemňuje práci, protože ho lze držet oběma rukama
  • nelze ji srovnávat s ostatními výrobky Makita, není tak kvalitní jako jejich jiné nářadí
  • po cca 4 sečeních odešel motor, respektive komutátor, nyní je na záruční opravě
  • madlo je potažené návlekem z pěnové gumy, roztrhla se po dvou dnech používání
  • celkově poddimenzovná konstrukce, která nebude mít dlouhou životnost

Sekačku od Makity jsme vybrali, protože máme od tohoto výrobce řadu nářadí do dílny. Naše zahrada je opravdu malá a z prvních sečení jsme měli radost. Sekačka má velmi dobrý sací výkon a relativně malý koš napěchuje trávou intenzivně. Bohužel se tráva a prach dostane velmi snadno také pod velký kryt motoru, kde je jen slabé molitanové těsnění a kde už je všechno úplně odkryté, včetně motoru. Ve spodní vaně není odtok vody, která může napršet do stroje kolem aretace výšky a zůstane tam.
Po čtyřech použitích motor ztratil výkon prakticky až do stavu, kdy se jen sotva točil. Nyní je v servisu, uvidíme, jestli bude v záruce vyřešeno. Nicméně to nezmění její nedotažené provedení a životnost i přes nenáročné podmínky na malém palouku naší zahrady nebude zřejmě mnoholetá. Celkově jsme zklamaní a znovu bych ji už nekoupil. Mezitím jsme koupili jiné zahradní nářadí od Makity a opět všechno perfektní. Sekačka je ale naprostá čína. Je to patrné na všem, na použitých šroubech, na vůlích koleček, na celkově slabounkých osách a táhlech, na malinkém motoru, na utěsnění stroje. A na tom, že jsme ji po měsíci předávali do opravy.

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz mira

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• Na velké rovné plochy asi dobrý.
  • Pojezd funguje OK.

Já mám malou zahradu se spoustou záhybů, tam se to nehodí. Těžká na uskladňování.

PARKSIDE PRMA 40-Li C1

PARKSIDE PRMA 40-Li C1

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz mira

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• Lehká šikovná sekačka. Na malé plochy vyhovujicí.

Asi to je z plastu, uvidím co vydrží.

AL-KO 5.18 VS-B Silver Plus 4in1

AL-KO 5.18 VS-B Silver Plus 4in1

Ověřený zákazník Českázahrada.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v Českázahrada.cz

• první prodej všechno v pořádku

Ověřený zákazník Testuj.to Ondřej

• tichost
  • překvapivý výkon v opravdu vysoké trávě
  • možnost mít dva až 5 Ah akumulátory
  • snadno se ovládá
  • rozumná doba nabíjení (90 minut)
  • výška sečení nastavitelná jednou pákou
  • design
  • signalizace plného koše
  • pojezd
  • manévrovatelnost
  • ze začátku problém s akumulátorem
  • s pojezdem se rychle vybije
  • váha krabice

Aku sekačka AL-KO 46.2 Li SP Comfort 36V mě překvapila hned, krabicí, když mi ji kurýr přivezl, byla větší a těžší, než jsem očekával. Sestavení dle manuálu bylo vcelku přímočaré, jen je potřeba koukat na správný typ sekačky, v manuálu jich je víc.
Konstrukce sekačky byla nad očekávání, vše lícovalo, nic nevrzalo, sekačka vypadá skvěle i po designové stránce. Na boku je páka k ovládání výšky sekání, má 7 poloh. Sekačku pohání jeden nebo dva akumulátory. Já mám pouze jeden 4 Ah. K sekačce je možné koupit i 5 Ah, což si myslím, že nemusí být vůbec špatná volba.
V cca 10 cm trávě vydrží na jeden 4 Ah akumulátor sekat cca 15-18 minut, pokud se používá pojezd. Bez pojezdu je to prakticky dvojnásobná doba.
Výkonu má na rozdávání, nemá problém sekat trávu vysokou až po kolena, sice sekací výška nesmí být nastavená na minimum, protože to už jí zastavilo, ale s vyššíma výškama už se zastavit nenechala. Sekačka se skvěle ovládá, zvládne to i malé dítě. Obdivuhodná je na sekačce taky tichost.

Makita ELM4120

Makita ELM4120

Ověřený zákazník www.fepro.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v www.fepro.cz

dobrý poměr cena x výkon

Ověřený zákazník Testuj.to Martina

• design
  • dobrá manipulace
  • 7 poloh nastavení výšky
  • vyšší cena

I přes větší rozměry se s aku sekačkou velice dobře manipuluje a díky pohonu kol jde sečení velice lehce. 1 akumulátor vydržel na posečení plochy o rozměru cca 350 m2. Velkou výhodou je rychlé nabíjení, akumulátor byl nabit za 95 min. Sběrný koš je přiměřeně velký. Velice jsem uvítala také 7-polohové centrální nastavení. Nejvíce mi momentálně vyhovuje 2-3 (nižší) nastavení.

Ověřený zákazník Testuj.to David

• slušná výdrž
  • snadná manipulace za provozu
  • velký 70l koš
  • snadné čištění
  • trochu těžší pro přenášení
  • je potřeba obrousit ostré otřepy barvy na konci horní skládací rukojeti.Odírá spodní díl při skládání.

Tato sekačka na trávu je pro lidi, kteří nechtějí používat sekačku na benzín a přetahovat kabel u elektrické sekačky. Má dobrou baterii, která vydrží posekat cca 350m2 a to i při používání pojezdu. Doporučuji přikoupit další baterii,která prodlouží samozřejmě dobu a plochu sečení bez čekání na dobytí.Sekačka je pohodlná na držení,nastavení výšky a skvělá manipulace při sečení.Super i to ,že je kovová a snese na rozdíl od plastových i kamení Je také tichá a můžete ji používat kdykoliv bez rušení sousedů. Údržba je také jednoduchá -jen vyprázdnit velký 70l koš na trávu ,očistit ,složit a schovat :-)
Celkově je to skvělá sekačka je trochu dražší, ale myslím si, že za to stojí. Doporučuji ji všem, kteří mají zahradu a chtějí ji udržovat v dobrém stavu.

Ověřený zákazník Testuj.to Lukáš

Zakoupeno v Testuj.to

• Velký sběrný koš i šíře sečení
  • Jednoduché vložení akumulátorů
  • Vysoký výkon, nezasekává se
  • Nastavitelná výška sečení,
  • Již jsem 3x sekal a baterie se stále nevybyly
  • Rychlý pojezd zadních kol
  • složité skládání sběrného koše
  • při nabíjení baterie se akumulátor dost zahříval

Díky této akumulátorové sekačce se mi stalo sekání trávy zábavou. I když jsem se bál životnosti baterií a rychlosti vybití baterií, po třech sekání zahrady se stále nevybyly.
Díky rychlému pojezdu, perfektnímu výkonu a poměrně velké šířce záběru (46cm) jsem nenašel žádné problémy posekat středně velkou zahradu.

Pokud mám najít alespoň jednu výtku - sekačka přijde samozřejmě ve velké krabici v rozloženém stavu. Složení je jednoduché, až na smontování sběrného koše. Ten je třeba složit dle intuice, protože návod s touto sekačkou nesouhlasil. Ovšem nejde o nic, co by bylo nemožné.

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. září 2023

(naposledy upraveno 28. září 2023)

• 4 sloty na libovolne baterie Parkside 20V
  • Velmi neprofesionalni montaz

Originalne zabalena sekacka a set baterii mi byly doruceny takto:
1. Ulomena packa ovladace rychlosti
2. Chybejici sroub madla
3. Jedna za dvou baterii 8Ah byla 0% a neprobrala se k zivotu
4. Hazelo leve zadni kolecko ktere je pohanene
5. Prave zadni kolecko drhne o paku nastaveni vysky sekani
6. Nakrivo smontovane drzadlo
Asi mi byl dorucen jiz jednou vraceny kus, takze vracim vse.

PARKSIDE PRMA 40-Li C1 2x 4 Ah

PARKSIDE PRMA 40-Li C1 2x 4 Ah

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Ověřený zákazník

• Nemusím řešit tahání prodlužky
  • Vzhledem ke krátkosti od dodání nemohu posoudit.

Zatím doporučuji.

Ověřený zákazník Testuj.to Eva

• Lehká
  • Tichá
  • Snadná obsluha

Design sekačky je velice krásný. Sekačka je lehká a seká se s ní velice dobře, zvládne i horší terén. 7-polohové nastavení výšky je vhodné jak při nízké tak i při vysoké trávě. Sekačku jsem pořídila pro svojí maminku , manipulace je pro ni velice jednoduchá, nemusí za sebou tahat žádný kabel a hlídat benzín. Tato sekačka splňuje všechny její požadavky. Koš na trávu je přiměřeně velký, ukáže vám, že už je plný. Baterie vydrží na celou zahradu. Tuto sekačku určitě doporučuji

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz JakubB

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• kvalitně seká i mokrou trávu
  • dobře vyhazuje do koše
  • dobře mulčuje i mokrou trávu
  • diferenciál
  • pojezd jen vpřed
  • otočení smyslu regulace rychlosti (želva=rychlejší a zajíc=pomalejší)
  • bez zapnutého pojezdu se zadrhávají poháněná kola
  • těžší manipulace při couvání např. z uličky mezi záhony

Pokud bych si mohl tuto sekačku vyzkoušet, patrně bych si ji nekoupil. Nicméně mám spoustu jiného aku nářadí na X20 akumulátory a další nabíječku do domu jsem nechtěl.

Ověřený zákazník Testuj.to Klára

• Vse, naprostá spokojenost
  • Vetsi hmotnost
  • Složitější sestavení, potřeba nářadí

Se sekačkou se výborně manipuluje, lehce se ovládá, startování jedním zmáčknutím, seká velmi dobře, má sílu, je tišší. Na jednu baterii posekáme půl zahrady (cca 400 m2), takže určitě doporučuji dokoupit ještě jednu náhradní. Výška sečení nám sice vyhovuje, ale kdyby byla ještě nižší poloha, nezlobila bych se. Koš je velmi prostorný, velký, můžeme sekat i mokrou trávu - to je veliké plus a nic se neucpává. Jediný co bych vytkla, že je složitější dát jí dohromady a plast na koši nesedí, tudíž tráva fouká trochu ven. Ale za mě doporučuji.

Ověřený zákazník Testuj.to Petr

• je lehká
  • dají se vložit dvě baterie
  • pohon i mulčování sekačky
  • výdrž baterie

Po použití AL-KO aku sekačky 46.2 Li SP COMFORT, musím říct, že jsem s ní spokojený.
Tato sekačka je dobrá pro péči o trávník. Není těžké ji ovládat a manévrovat s ní kolem různých překážek. Výkon sečení je dobrý, a díky akumulátoru máte volnost pohybu bez tahání kabelů. Ostří sekačky zajišťuje čistý a rovnoměrný řez trávníku.
Trošku jsem zklamaný z výdrže baterie. Je pravda, že akumulátor umožňuje bezproblémové sečení menších zahrad, ale pokud máte větší plochu trávníku, budete pravděpodobně muset baterii dobíjet mezi sečeními. To je trochu nepraktické, když máte velkou zahradu.Celkově řečeno, aku sekačka je dobrou volbou pro péči o trávník, zejména pokud máte menší zahradu. Nabízí skvělý výkon sečení, je pohodlná na ovládání a ekologicky přijatelná díky absenci emisí. Pokud však máte větší trávník, mohla by se Vám hodit druhá baterie, lze jí umístit současně s tou první do sekačky.

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Milan

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• Menší výdrž akumulátorů než jsem u dané kapacity očekával

Lehká sekačka s dobrou variabilitou nastavení

Zobrazuji 401 - 420 ze 500 recenzí 1...19 20 [ 21 ] 22 23...25